14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Millised kardinad valida koju?

Aknakatted ja erinevad kardinad on osa sisekujundusest ja on hämmastav, kuidas lihtne kardin akna ees võib muuta ruumi välimust ning mõjutada selle keskkonda. 2022 aasta kardinatrendi märksõnadeks on lihtsus, naturaalsus ning praktilisus. Võttes arvesse just neid võtmesõnu saame sinuni tuua neli erinevat trendi.

Foto: Pixabay

Vali endale meelepärane kardin elutuppa kui ka teistesse ruumidesse

Lähtu kardinate valikul kodu stiilist – kas selleks on kaasaegne ja moderne interjöör või hoopiski romantiline stiil, mis on kombineeritud kaasagsete elementidega. Vastavalt interjöörile leia kardinad, mis täiustavad tuba ja annavad sellele viimase lihvi.

Minimalistlikud aknakatted ja kardinad

Minimalism on meie ümber olnud juba pikka aega ning minimalistliku stiiliga saab läheneda igale sisekujundus elemendile, isegi kardinatele. Väldi keerukaid struktuure, erksaid värve ning tugevaid kujundeid. Üks tagasihoidlik kardin on värvuselt neutraalsetes toonides nagu hall, beež või klassikaline valge. Julgematest värvidest pigem rahustav sinine või pehme roheline. Vali minimalistlikus stiilis aknakatted kui kardinad, kui sinu kodu läbiv stiil on lihtne ja kaasaegne.

Loodusest inspireeritud kardinad

Looduse ilu rõhutamine ja selle hoidmine interjööris on üks peamisi trende sellel aastal. Eelista toone, mida kohtad ka looduses. Kujunditest on üks populaarsemaid mesitaru. Loodusest inspireeritud ei tähenda ainult, et saaksid seda rakendada aknakatte välisel ilmel. Mõtle sellele, kas saaksid kangast taaskasutada või valida materjaliks orgaanilise tekstiili, näiteks linane kangas. Või hoopis lasta kardinad endale teha käsitööna õmmeldes või kududes, mille tulemusena jätad toetamata suurtööstused ja aitad hoida keskkonda. Loodusese mustritest inspireeritud kardinad sobivad hästi elutuppa, magamistuppa, aga ka miks mitte lastetuppa.

Provintsilik stiil ehk kardinad, mis toovad romantilist hõngu

Kui soovite oma tuppa pisut muinasjutulisust ning provintsilikkust on heaks ideeks Prantsuse või Austria stiilis kardinad. See trend on tänavu populaarne just seetõttu, et annab võimaluse ühendada vanu ja kaasaegseid väärtusi. Vali sellises stiilis aknakatted koju, kui soovid tuua ruumi rohkem mustreid ja värve.

Kultuuriline

Aknakatte valik lähtuvalt erinevate kultuuride elementidest annab ruumile omanäolisuse ning originaalsuse. Heaks valikuks on rooma kardinad, mis tagavad praktilisuse ja stiilse ruumikasutuse. Teine kardinadisaini valik on skandinaavialik lähenemine. See stiil viitab valgele värvile ning lihtsale disainile, mida saab kergesti sobitada teiste interjööri elementidega. Suurte akende katmiseks on hea idee ka Jaapani kultuurist inspireeritud disain.

Vali kardinad vastavalt ruumi funktsionaalsusele

  • Kui vajad privaatsust, kombineeri ruloo ja päevakardinad.Selleks võid valida endale kas ideaalsed külgkardinad või kardinad, mis katavad kogu akna.
  • Valguse reguleerimiseks on võtmetähtsusega aknakatte kangas. 
  • Õhuke päevakardin laseb sisse palju loomulikku päevavalgust, kuid kaitseb otsese päikesevalguse eest.
  • Pimendamise eesmärgil sobivad raskemast kangast kardinad või pimendavad kardinad, mis on spetsiaalse voodriga ning varjavad päevavalguse täielikult.

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel