14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Materjalid ja sertifikaadid

Meie jaoks on oluline, et kõik lastetooted oleksid ohutud. Seetõttu oleme pannud kokku valiku, mis vastavad järgmistele nõuetele:

  • Lastetooted vastavad kõikidele vajalikele Euroopa Liidu ohutusnõuetele.
  • Müüme nende brändide tooteid, mis hindavad kvaliteeti.
  • Mitmed tooted on valmistatud keskkonnasõbralikest ja sertifitseeritud materjalidest.

Iga toote kirjeldusest leiad info materjalide kohta, mida selle valmistamiseks on kasutatud. Siit leiad täpsema selgituse, mida erinevat tüüpi materjalid või sertifikaadid tähendavad.

Puitmaterjalid

Vineer – kihiline puitmaterjal, mida valmistatakse õhukeste puitlehtede ehk spoonide kokkuliimimisel kihiti üks teise peale. Vineeri paksuse määrab spoonikihtide (1,5–55 mm) arv. Vineeri valmistamiseks kasutatakse kase- ja okaspuitu. Okaspuuvineeris kasutatakse kuuse- ja männipuitu, segavineeris peale kase- ja okaspuule ka haavaspooni. Võimalikud on erinevad kombinatsioonid, näiteks vineer, mille pinnaspoon on kask ja vahespoon okaspuu või vastupidi. Kasevineer on kõige tugevam.

Täispuit – materjal, mis on valmistatud 100% puidust, ei sisalda vineeri vms. Tegemist on vastupidava ja tugeva materjaliga. Puit on taastuv tooraine ning väga mitmekülgsete kasutusvõimalustega.

Rotang – materjal, mida valmistatakse rotangpalmist. Palm on pärit Aasia, Malaisia ja Hiina troopilistest metsadest ning puu on omadustelt väga painduv. Rotangi populaarsus mööblimaterjalina nii välis-kui ka sisetingimustes on eksimatu. Painutatav ja kaarduv rotang võtab palju imelisi vorme ning selle helekuldne värv muudab ruumi või väliskeskkonna troopiliseks ning lisab paradiisi tunde. Materjalina on rotang kerge, talub äärmuslikke niiskus-ja temperatuuritingimusi ning omab loomulikku vastupidavust putukatele.

Merihein – ainukesed õistaimed, mis kasvavad merekeskkonnas ning on puhta vee indikaatoriks. Kootud mererohtu saab kasutada toodetes nagu vaibad ja korvid, samuti täitematerjalina madratsites ja hoonete soojustamisel ja paljuski muus. Meriheinast tooted on niiskust mitteimavad ning määrdumiskindlad.

Värvid ja materjalid

Veebaasil värvid – värv, mille sideaineks on vesi. Veepõhiste värvide kuivamisel aurustub õhku vesi, lahustipõhise värvi kuivades eraldub õhku lahusti. Selle värvipinna kvaliteet on sama, kuid veepõhised värvid on keskkonna- ja tervisesõbralikumad. Veepõhised värvid sisaldavad minimaalselt lenduvaid ühendeid, seetõttu sobivad veepõhised värvid laste- ja magamistubade värvimiseks. Samuti ei tekita veepõhised värvid ülitundlikel inimestel ärritusnähte.

Akrüülvärv – kiiresti kuivav veepõhine värv, mida kasutatakse tihti mööbli vörvimisel.

Silikoon – on saadud ränist, liivas leiduvast looduslikust ainest. Liiv on maapõues olev element, mida leidub palju ning seetõttu on silikoon hea lähtepunkt jätkusuutlikule materjalile. Silikoon on väga kõrge temperatuuritaluvusega, veekindel, hügieeniline, mittetoksiline ja lõhnatu materjal. Valdkonnad kus silikoon leiab kasutust, on mitmeid – kööginõud, laste mänguasjad, elektroonika, meditsiin, ehitus ja palju muud.

Tekstiilmaterjalid

Sünteetiline kangas – polüamiid, nailon, polüester, polüakrüül jt materjalid, mis on saadud nafta, kivisöe, maagaasi jms töötlemisel. Sünteetiliste kangaste eeliseks on hea elastsus, materjali tugevus ning nad on kergesti hooldatavad. Vastukaaluks headele omadustele ei ole materjalid lihtsasti ümbertöödeldavad ning tekitavad reostust.

Orgaaniline kangas – on materjal mille kasvatamise käigus ei ole kasutatud kunstväetist, taimekaitsevahendeid ega putukamürke. Orgaanilisi kangaid ostes saad materjali headuses alati kindel olla, kui see kannab GOTS sertifikaati. See puudutab peamiselt puuvilla, mida kasutatakse kanga – ja rõivatööstuses kõige enam, kuid orgaaniliste kangaste hulka võivad kuuluda veel kanep, lina, vill või mõni muu looduslik tooraine, mis on pärit mahepõllumajandusest.

Meriinovill – looduslikult taastuv ning väikese jalajäljega materjal mida saadakse meriino lammastelt. Oma omadustelt on ta pehmem ning õhem, kui tavaline vill ning seetõttu on teda väga mugav kanda otse nahal. Tooted mis on valmistatud meriinovillast on hingavad ning juhivad hästi nahaniiskust vastavalt keskkonnatemperatuurile. Villast tooteid on lihtne hooldada – tooted kannatavad masinpesu ning õhu käes kuivavad kiiresti.

Puuvill – nahasõbralik ja hingav looduslik materjal, mida saadakse puuvillapõõsa erinevatelt liikidelt.

Vill – igasugune looma pügamisel või kammimisel saadud kiumass. Vill võib olla nii lambavill, alpaka-, kitse-, aga ka kaamelilt, jäneselt jt loomadelt. Vill on looduslik ja nahasõbralik materjal.

Polüester – kunstmaterjal, mida kasutatakse tihti puuvilla alternatiiviks. Polüesterkiud ei ole nii pehmed kui puuvill, kuid on selle eest suurema kulumiskindlusega ja kergem materjal.

Ümbertöödeldud polüester – tuntud ka kui rPET, saadakse olemasoleva plasti sulatamisel ja selle uuesti valmistamisel polüesterkiuks.

Vinüül – teisisõnu polüvinüülkloriid (PVC) plast, mida kasutatakse mitmesugustes toodetes alates põrandakatetest kuni seinakateteni välja.

Polüuretaan – sünteetilised kiud, mida kasutatakse tihti vahtmaterjali valmistamisel.

Sertifikaadid ja märgised

FSC sertifikaat – rahvusvaheline sõltumatuvalitsusväline ja kasumit mittetaotlev organisatsioon,mis on asutatud maailma metsade vastutustundliku majandamise edandamiseks. FSC sertifikaat tagab, et tooted pärinevad vastutustundlikult majandatud metsadest, mis pakuvad keskkonna-, sotsiaalset ja majanduslikku kasu.

OEKO-TEX märgised ja sertifikaadid kinnitavad tekstiiltoodete ja nahktoodete inimökoloogilist ohutust kõigist tootmisetappidest (tooraine ja kiud, lõngad, kangad, kasutusvalmis lõpptooted) kogu tekstiili väärtusahelas.

GOTS (Global Organic Textile Standard) – on ülemaailmne juhtiv orgaanilise tekstiilitöötlemise standard. Seda sertifikaati antakse välja nii tooraine, kui ka valmistoodangu tootjatele. GOTS sertifikaat jälgib, et tekstiilide tooraine oleks ökoloogiliselt puhtalt kasvatatud ning kogu tootmisprotsess toorainest kuni müügiks oleva kangani on toimunud keskkonnasõbralikult ja kõrgeid sotsiaalseid kriteeriumeid järgides. Sertifikaadiga lõpptoodangu hulka võivad kuuluda kiud, lõngad, kangad, rõivad, kodutekstiilid, madratsid, hügieenitooted, samuti toiduga kokkupuutuvad tekstiilid ning palju muud.

Põhjamaade luigemärk – üks edukamaid keskkonnamärgisüsteeme, mis rajati 1989. a. Soome, Rootsi, Norra ja Islandi “roheliste” toodete tähistamiseks. Seda ökomärki saavad taodelda tooted, mille tootmisprotsessis on kulutatud vähe energiat. Luigemärk garanteerib, et tähistatud toode vastab karmidele keskkonna- ja kvaliteedinõuetele.

CE-märgis – näitab, et tootja on toodet hinnanud ning see vastab Euroopa Liidu ohutus-, tervise- ja keskkonnakaitsenõuetele. Kõikidel toodetel ei pea olema CE-märgis, kuid mänguasjadel on see Euroopa Liidus nõutud.

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel