14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Mängumaja, milles ei hakka kunagi igav

Mängumaja võib olla väike, mängumaja võib olla suur, mängumaja võib olla mitmekordne, aiaga ja aiata, mängumaja liumäega või ilma. On olemas puidust mängumajad, plastikust mängumaja, ise tehtud ja ostetud. Ükskõik, milline mängumaja välja näeb või kuidas see on tehtud, peab see olema lapsele põnev.

Laste mängumajad müüakse üldjuhul ilma sisustuseta, mistõttu ostes lastele mängumaja, tuleb hakata seda ise sisustama. Lastetoa sisustamine isegi ei pruugi olla väga lihtne ülesanne, kuigi toa puhul on ilmselgelt rohkem ruumi kui mängumaja puhul.

Kuidas valida mängumaja sisustus?

Sisekujundajat ilmselt laste mängumaja sisustamiseks vaja ei ole, kuid siiski on mõned asjad, millele võiks eelnevalt tähelepanu pöörata.

Laste mängumaja sisustamisel võiks mõelda eelkõige järgmistele punktidele:

  • kas laste mängumaja on mõeldud ühele lapsele või peab mängumaja lastele sobima;
  • kas mängumaja on mõeldud tüdrukule või soovib hoopis poiss selles mängida või mõlemad;
  • kui vana on laps või lapsed, kellele mängumaja mõeldud on;
  • kas mängumaja õue ostetakse või ehitatakse ainult eesmärgiga seda kasutada kui laste mängumaja või võiks see edaspidi olla kasutatav näiteks aiamajana, kuurina vms;
  • milline on mängumaja ostmiseks planeeritav eelarve;
  • kuidas mängumaja sobitub üldiselt õueala ja majaga.

Lisaks võib muidugi lähtuda ka sellest, millised on lapse huvid. Kas laps soovib pigem mängida näiteks mänguköögiga või soovib ta mängumajja pallimerd ja liumäge või on soov mängida kooli. Kui laps on veel väike, saab lapsevanem need valikud teha ka selliselt, et mängumaja on lapsega ajas kohandatav ja lapsele jääb võimalus mängumaja suuremaks saades oma soovide järgi muuta lisades sinna uusi põnevaid asju või hoopis vahetada välja midagi, mis enam huvi ei paku. Samuti saab mängumaja sisustada neutraalsete toonidega ja selliste mänguasjade ja mööbliga, mis sobib nii poisile kui ka tüdrukule. Boonuseks on see, kui laste mängumaja ise ja ka selles kasutatavad mööbliesemed ja mänguasjad oleksid kvaliteetsetest materjalidest ning loodussõbralikud. Plastikust mänguasjad ja sisustuselemendid võivad küll olla hinna poolest soodsamad, kuid näiteks puidust mööbel ja mänguasjad on vastupidavad ja samuti on hea lapsele juba väiksena näidata, mis on meid ümbritsevale keskkonnale parim.

laste aiamaja

Kust leida mängumaja sisustus?

Rume e-poes on laias valikus lastetoa mööbel ja sealhulgas ka Montessori pedagoogikast lähtuv Montessori mööbel, mis sobib nii lastetuppa, kuid miks mitte ka laste aiamaja jaoks. Montessori õpetus keskendub lapsele, kes ise õpib ja omandab uusi oskusi, kuid lapsevanemate ülesandeks on luua lapsele selleks kindel ja turvaline keskkond. Sellisel viisil areneb laps kõige loomulikumal viisil, kui ta saab ise kõike proovida ja ei vaja kogu aeg lapsevanemate abi. Iga laste suvemaja vajab riiuleid, kuhu asju paigutada ja mis oleks veel praktilisemad riiulid kui Montessori raamaturiiulid? Laps saab ise sisustada oma riiulid ja saab sealt ka mugavalt asju kätte ning kui ei peaks ulatuma, siis saab kasutusele võtta torntoolid. Torntoolid on suurepärane näide mitmeotstarbelistest sisustuselementidest, mida saab kasutada nii tooli, laua kui ka miks mitte öökapina. Mängumajad lastele on veelgi põnevamad, kui sinna lisada tasakaalulauad, mis sobivad nii beebidele kui ka väikelastele arendades neid ning suurendades tasakaalutunnetust. Rume veebipoe valikust leiab kõikvõimalikke sisustuselemente, mida laste mängumajas (või loomulikult ka lapsetoas) võib kasutada – alates toredatest mänguasjadest, mis last ka arendavad (näiteks puidust klotsid, motoorikakeskus, erinevad pusled) kuni mööblini välja.

Kui mängumaja lapsele meeldib, siis ei pea enam otsima, kust leida mänguväljak või liumägi, sest tegevust jätkub mängumajas kogu aeg.

Mängumaja lastele või hoopis aiamaja?

Laste mängumajad on toredad, kuid need on siiski mõeldud kasutamiseks just nimelt laste mängumajana ning kui laps sellest välja kasvab, ei pruugi laste mängumaja enam leida kasutust. Kui on plaanis oma õueala luua sellisena, et see oleks edaspidi oleks seal aiamaja, siis võiks vaadata https://www.domelor.ee/  veebilehelt, kus on ülistiilsed ja silmatorkavad aiamajad. Aiamajade lihtne ja avatud konstruktsioon võimaldab aiamaja kasutada igas hoovis. Paigaldamine on imelihtne ning haljastust säästev, sest aiamaja paigaldatakse osade kaupa. Mis oleks mõnusam (ja ka muidugi oluliselt praktilisem), kui alguses on aiamaja mängumaja lastele ja edaspidi saab terve pere nautida vihmaseid või miks mitte ka päikeselisi suve- ja sügisõhtuid.

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel