14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Katsikukingitus, mis rõõmustab nii beebit kui ka vanemaid

Katsikukingitus – kellele ja miks? Viimasel ajal on taas populaarsust kogumas baby shower peod ehk katsikute pidamine. See on vana Euroopas laialdaselt levinud komme külastada külakostiga vastsündinud lapse ema. Tänapäeval on see komme ehk veidi muutunud – baby shower´i pidu ehk katsikuid peetakse sageli ka enne beebi sündi või siis, kui beebi on ühe- kuni kahekuune ja kingituseks ei ole enam toit (katsikupuder vms), vaid kingitused beebidele või värsketele vanematele.

Tõeline rõõm on saada kutset katsikule, kuid esimese asjana tekib paanika – mida katsikule minnes kinkida, kust leida katsikukingitus? Eriti keeruline on see siis, kui tegemist on peres juba teise või kolmanda lapsega ning esmapilgul näib, et kõik vajalik on olemas. Tuba on mänguasju täis, riided olemas ja mis sa ikka oskad osta kellegi teise lapsele?

Alati on võimalik küsida, kas kutse saatjal on välja mõeldud kingitused katsikuks, sest vahel on selliseid aktiivseid emmesid, kellel on kõik ära planeeritud, sealhulgas see, mida tohib ja mida ei tohi lapsele osta või kinkida. Enamasti sellist nimekirja, kus on kirjas võimalikud katsikukingitused aga ikkagi ei ole ning kingitus katsikuks tuleb ise otsida.

Üheks võimaluseks on osta katsikule minnes midagi praktilist, mis igapäevaselt kasutust leiaks ning mida lapsevanemad niikuinii ostma peaksid. Sügisel ja talvel vajab beebi ning väikelapse õrn nahk erilist kaitset, mistõttu weleda külmakreem (mis sobib kasutamiseks tegelikult tervele perele) on toode, mis võiks kodus olemas olla. Mesilasvaha ja lanoliin moodustavad koos kaitsekihi, mistõttu muutlikud ilmaolud ei kahjusta väikelapse nahka. Ka mähkmed kuluvad alati marjaks ära, kuid eelnevalt võiks konsulteerida, kas ja milliseid ühekordseid mähkmeid lapsevanemad eelistavad ning milline suurus on sobilik. 

Mida peaks teadma enne, kui valida katsikukingitus?

  •  LASTE ARV – hea oleks enne, kui osta kingitus katsikuks, teada, kas sünnib/sündis üks laps või mitu. Näiteks kaksikute-kolmikute puhul ei ole mõistlik katsikukingitus üks beebitekk või üks närimisrõngas, ühe lapse puhul oleks see sobiv.
  • SUGU – katsikute kingituse otsimisel võiks abiks olla ka lapse soo teadmine, kuid see ei ole määrav, sest kingitusi on võimalik leida ka selliseid, mis sobivad nii poisile kui ka tüdrukule. Näiteks beebitekid, põll beebile. Praegusel ajal on ka palju selliseid lapsevanemaid, kellel ongi eelistus neutraalsete toonide osas.
  • KELLELE – edasi võiks mõelda, kellele katsikukingitus on soov kinkida – kas pigem emmele-issile või lapsele. Muidugi on mõlemad kingitused küll lapsele kasutamiseks, kuid osa kingitusi on sellised, millest tunneb laps rohkem rõõmu ja saab seda ise kasutada (näiteks närimisrõngad, mänguasjad). Emmele-issile võiks meeldida näiteks omanäoline mähkimiskorv , milles saab hiljem näiteks hoiustada lapse mänguasju. Seega oleks selline kingitus praktiline ka edaspidiseks. Samuti võiks kvaliteeti armastavatele vanematele meeldida soe ja pehme 100 % meriinovillast tekk. Lapsele katsikukingitust ostes võiks mõelda sellele, et kingitus võiks olla hariv ja kindlasti ohutu. Näiteks alla kuuekuusele imikule on vahva kingitus katsikuteks beebi esimene raamat, mis on pehmest materjalist ja katsumisel krõbiseb. Samuti meeldivad beebidele erinevaid helisid tekitavad pehmed pallid, mis stimuleerivad lapse kuulmise arengut ja pakuvad beebile suurt rõõmu.

Kingitused katsikule – kui suure summaga peaks arvestama?

Kindlat summat ei saa välja tuua, sest arvestada tuleb sellega, et võimalused on inimestel erinevad. Katsikukingitus ei pea kindlasti olema kallis, kuid kuna iga vanem soovib oma lapsele parimat, siis võiks katsikukingitus olla võimalikult loodussõbralik ja kvaliteetne ning vastata Euroopa Liidu ohutusnõuetele. Sageli on kvalitseetsed ja unikaalsed tooted kallimad, kuid tegelikult peavad need kauem vastu ja on kindlasti keskkonnasõbralikumad. Meie veebipoes on suur valik lastele mõeldud tooteid, mida on võimalik otsida ka vanuse järgi kingitused beebidele, muuhulgas on meil olemas ka katsikukingitused. Katsikukingitusi võib leida igas vanuses lastele ja loomulikult väga erinevas hinnaklassis. Kui sul on katsikukingitus (või ka mõni muu kingitus) puudu, siis leiad selle kiirelt ja mugavalt meie veebipoest!

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel