14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Liumägi tuppa – miks ka mitte?

Liumägi tuppa? Liumäest alla laskmine on kindlasti enamike laste üks lemmikumaid tegevusi, mida õues teha saab. Soojal ja kuival ajal on see liu laskmine vahva, kuid külmemal ja märjemal ajal mitte eriti lõbus. Eriti siis, kui liumägi enam hästi ei libise või kui laste liumägi on paksu lume all või kui mänguväljak, kus liumägi asub, on kaugel. Seetõttu oleks hea mõte osta puidust liumägi tuppa, sest siis ei ole vahet, mis aastaaeg on või kui muutlikud on ilmaolud, või kui kaugel on lähimad mänguväljakud, sest kui osta laste liumägi tuppa, oma koju, on lastele õhtud põnevad ja täis tegevust. Laste liumägi tuppa panna ei olegi nii pöörane mõte, sest liumägi on üllatavalt arendav väikelapsele ning selle kasutamine eeldab head tasakaalu tunnetust, osavust ja kiirust. Lisaks kui mõelda, et liumägi tuppa pannes on võimalik ka lapse toa disaini põnevamaks muuta, siis ei jäägi mõjuvaid põhjuseid, miks liumägi tuppa panna ei oleks hea plaan.

MeowBaby laste liumägi

Kuidas valida sobiv laste liumägi tuppa?

Kui valida, milline liumägi tuppa lapsele osta, siis tuleks lähtuda valimisel mitmest alljärgnevast kriteeriumist:

  • sellest, millises vanuses lapsele või lastele see on mõeldud;
  • kas liumägi on turvaline ehk kuidas see on valmistatud ja kas see vastab Euroopa Liidu nõuetele;
  • millisest materjalist liumägi on valmistatud ehk kas liumägi tuppa on valmistatud lapsele ohutust materjalist.

Meie e-poes on erinevas vanuses lastele mõeldud laste liumäed, mis sobivad nii päris väikestele kui ka veidi suurematele lastele. MeowBaby laste liumägi tuppa on suurepärane valik, sest need vastavad kõikidele ette nähtud Euroopa Liidu nõuetele ning on valmistatud sertifitseeritud puidust. Seega on laste liumägi põnev mänguasi lastele ning vanemad saavad kindlad olla, et see ei ole kuidagi ebaturvaline või Euroopa Liidu nõuetele mittevastav.

Kas tubasele liumäele on alternatiivi?

MeowBaby pikleri kolmnurk

Jah, kui on soovi leida midagi põnevamat kui liumägi või miks mitte midagi lisaks liumäele, siis üheks selliseks vahvaks tooteks on pikleri kolmnurk. Tegemist on Ungari lastearsti Emmi Pikleri välja mõeldud arendava ronimiskolmnurgaga, mis sobib alates poole aasta vanustest lastest kuni umbes viie aastaste väikelasteni. Pikleri kolmnurk on välja töötatud eesmärgiga anda lapsele vabadus ise liikuda ja oma piire tunnetada, sest just sel moel pidi E. Pikleri veendumuse kohaselt laps kõige loomulikumal ja sobivamal viisil arenema. Rume e-poes on erinevaid pikleri kolmnurki, kuid mõned neist on väga heaks alternatiiviks just tuppa mõeldud liumäele. Nimelt Pikleri kolmnurk Fipitri kaldteega on viie sektsiooniga muudetav patendeeritud ronimisraam, mis aitab kaasa lapse motoorika arengule ja tasakaalu hoidmisele. Ronimisraamil saab muuta ronimisradasid ja juurde lisada kaldteed, mis teeb ronimise veelgi põnevamaks. Pikleri kolmnurgad on ohutud ja valmistatud keskkonnasõbralikest materjalidest.

Lisaks on erinevad Montessori pedagoogikaga kooskõlas olevad tooted läbimõeldud ja toetavad igati imiku või väikelapse arengut, olles seejuures minimalistliku välimusega ning hästi vastupidavad. Seega ei ole vahet, kas valituks osutub liumägi tuppa või Pikleri kolmnurk või mõned teised Montessori loogikast lähtuvad lastekaubad, igal juhul on tegemist kõrge kvaliteediliste toodetega, mis on põnevad ja arendavad iga lapse jaoks.

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel