14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Laste ronimisredel

Laste ronimisredel muudab lastetoa põnevaks!

Mis võiks olla põnevam täiendus lapse tuppa kui laste ronimisredel? Ronimine lastele meeldib, kuid ronimise puhul on oluline jälgida, et laste ronimisredelid oleksid turvalised ja väikelapsele sobivas suuruses. Õues olevad ronimisredelid võivad sageli olla liiga kõrged ja näiteks märja ilmaga on ronimisredelid ka libedad, mistõttu ei ole selline ronimisredel lastele päris ohutu. Suurepäraseks alternatiiviks, kui on soov osta midagi muud kui ronimisredelid, on näiteks Pikleri kolmnurgad.

Pikleri kolmnurk on eriline ronimiskolmnurk, mille töötas eelmise sajandi algul välja Ungarist pärit lastearst Emmi Pikler. Miks on ronimiskolmnurk lastele kasulik? E. Pikleri arvates areneb laps kõige paremini siis, kui soodustada last ise liikuma ehk anda talle liikumisvabadust. Iga pisidetail last ümbritsevas keskkonnas on äärmiselt oluline, et lapsel oleks vabadus ja võimalus ise avastada uusi tegevusi liikudes ja mängides.  Kolmnurkne ronimisredel on Montessori pedagoogikat järgiv laste ronimisredel, kuid Montessori õpetusest lähtuvad lastekaubad on veel paljud teisedki tooted, mida meie e-poest võib leida.

Maria Montessori ja tema õpetus

Maria Montessori õpetust järgitakse aina enam ning ka Eestis on huvi Montessori õpetuse osas viimastel aastatel kindlasti suurenenud. Maria Montessori leidis, et lapse areng lähtub tema enda loomulikust uudishimust ja soovist kõike teada saada. Seega lapse areng toimubki läbi lapse sisemiste jõudude. Samas vaatamata sellele, et lapse õppeprotsess on käimas loomulikul viisil, on lapsevanematel oluline silmas pidada, et nende ülesandeks on luua oma lapsele selline keskkond, milles imik või väikelaps saab võimalikult palju ise tegutseda, kuid sellise keskkonna üks kriteeriume on kindlasti turvalisus. Kui laps tegutseb üksi, peab olema teda ümbritsev keskkond lapse vajaduste järgi kohandatud ehk mööbel ja mänguasjad peavad olema lapsele sobivad, et tema arengut soodustada. Lapsel peab olema võimalus ise asju kätte saada ja tagasi panna, sest nii õpib laps kõige paremini iseseisvust.

Veel soovitusi lastetoa sisustamisel

Kui lapse toas juba on laste ronimisredel, kuid see ei ole liumäega ronimisredel, on toredaks täienduseks laste liumäed. Ronimisredelid lastele meeldivad ja sama palju nagu lastele meeldib kuskile üles ronida, meeldib neile ka ülevalt alla liugu lasta. Eriti lõbus on laste liumägi paigutada pallimerre, sest siis saab vaadata, kui suure hooga liugu lastes pallid pallimerest põrandale välja veerevad. Laste liumägi on teisalt ka nagu väike laste ronimisredel, sest selleks, et alla lasta, tuleb esmalt mööda redelit üles ronida. Kui ronimisredel tuppa ei sobi või kui ronimissein lapsele huvi ei paku, on meie valikus näiteks torntool. Torntoolid sobivad erinevas vanuses lastele ja on väga praktilised, sest neid saab kasutada nii lapse enda mängudes ja tegevustes kui ka selleks, et aidata emmet või issit kas söögi tegemisel või mõnes muus toredas tegevuses. Kui laste ronimisredel on selleks, et laps saaks üles ja alla ronida, siis torntoolil on turvaline seista ja ka istuda. MeowBaby puidust astmetega torntoolid on stabiilsed ja kohandatavad vastavalt lapse suurusele. Torntoolid on kooskõlas Euroopa Liidu ohutusnõuetega ja omavad CE-sertifikaati. Lisaks on torntoolid oma minimalistliku disaini poolest sobivad igasse kodusse.

Seega, kui sul tekkis huvi leida lapsele sobiv laste ronimisredel, liumäega ronimisredel ehk Pikleri kolmnurk kaldteega või torntool või soovid hoopis midagi muud põnevat oma lapsele või miks mitte ka katsikukingituseks leida, siis vaata meie e-poest ka teisi huvitavaid mänguasju ja sisustuselemente!

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel