14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Mängumaja õue – tegevust jätkub iga ilmaga!

Kui veel kahtled, kas mängumaja õue panna või mitte, siis lapsed teavad siin õiget vastust. Muidugi tuleb mängumaja õue panna ja seda nii ruttu kui võimalik! Eesti ilm on küllaltki muutlik ja vihmaseid ning tuuliseid päevi on rohkem kui sooviks, kuid lapsed ei püsi ju paigal – ikka sooviks mängida, ronida ja liugu lasta ning kui laste mänguväljak ja liumägi just kuskil vahetus läheduses ei ole, on niisama õues olla lastele lihtsalt igav. Mängumaja õue peale pannes muudab see lihtsamaks ka lapsevanema elu, kes saab last jälgida, kuid samas saab lapsele anda vabadust oma mänge laste mängumaja ees ja sees mängida kasvõi terve päeva.

Mängumaja õue pannes saad arendada ka oma last

Kuidas on võimalik mängumaja õue pannes last arendada? Väga lihtsalt – pakkudes lapsele õue mängumaja sisustamisel arendavaid ja põnevaid tegevusi. Montessori õpetuse kohaselt peaks lapsele olema loodud selline keskkond, milles laps tunneb end hästi ja turvaliselt ning saab enamike asjadega iseseisvalt hakkama. Seega võiks laste õue mängumaja olla justkui arenduskeskus, milles jätkub tegevust erinevas vanuses lapsele.

Rume.ee veebipoes on suures valikus Montessori mööbel, mida võib kasutada ka siis, kui oled mängumaja aeda pannud ja soovid seda sisustada. Kindlasti sõltub sisustamine sellest, kui suur laste mängumaja õue on tehtud või ostetud, kuid Montessori raamaturiiulid ja torntoolid sobivad ka väiksemasse ruumi ideaalselt. Mööbel, mis on tehtud kvaliteetsest materjalist ja kasvab koos lapsega, on igati praktiline ja teisalt ka loodussõbralik. Lisaks raamaturiiulitele ja torntoolidele, on igati vahvad ka tasakaalulauad, mida saab kasutada nii tasakaalu harjutamiseks kui ka liumäena. Lisaks on Rume valikus lastetoa mööbel, kust leiab erinevate kategooriate alt tooteid, millega sisustada nii laste mängumajad kui ka lapse tuba ja seda alustades pingist ning redelist lõpetades mänguköökidega. Nii et täiesti võimalik on mängumaja õue pannes sisustada see lapse jaoks nagu päris maja.

Kust leida mängumaja õue?

laste aiamaja
Domelor mängumaja

Alati on võimalik mängumaja õue ise ehitada. Kui mängumaja õue ise ehitada ei oska või ei soovi, on võimalik laste mängumajad aeda ka osta. Mängumaja aeda pannes võiks mõelda sellele, et laps mängumajast liiga kiiresti välja ei kasvaks ehk et kui mängumaja õue peale juba panna, siis võiks see olla pisut suurem ja sisustatud nii, et laps leiaks mitmeid aastaid mängumajas tegevust. Kui mõelda veelgi pikema perspektiiviga sellele, et kas ehitada või osta laste mängumaja õue, mis on mõni aasta kasutatav, kuid siis jääb lapsele väikeseks või mängumaja õue oleks hoopis selline, mis sobib edaspidi ka tervele perele kasutamiseks, siis on ka selliseid lahendusi. Näiteks Domelori aiamajad on ideaalsed mängumajad õue. Majad sobituvad oma lihtsa, kuid stiilse välimuse poolest igasse hoovi, on 360- kraadise vaatega ning ilmastikukindlad. Soovi korral on võimalik aiamaja uksed avada, jaheda või vihmase ilma korral jälle sulgeda. Lastel on põnev sellises ümara disainiga majakeses mängida ning lapsevanematel on suurepärane võimalus oma lastel ka silma peal hoida. Domelori aiamaja on piisavalt suur, et seda sisustada erinevate põnevate ja arendavate sisustuselementidega, mida leiab laias valikus Rume e-poest. Hiljem saab Domelori aiamaja juba kasutada terve pere.

Kokkuvõttes on ükskõik, milline ja kui suur mängumaja õue panna –  laps on igal juhul rahul ja lapsevanem õnnelik!

Otsid lastemaja?

Avasta ainulaadse 360° vaatega ja kaks-ühes lahendus: mängu- ja grillmaja.

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel