14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Kumba eelistada, kas seinavärvi või tapeeti?

Seinavärvi kui ka tapeediga saad anda karakterit kogu toale: väikese ruumi saab pealtnäha suuremaks ja avaramaks, kui kasutada heledaid seinavärve; väga suure toa muudab hubasemaks aga mustriline tapeet. Kuidas aga valida, millal kasutada tapeeti ja millal eelistada hoopiski seinavärvi? Toome sulle alljärgnevalt välja mõned soovitused, mis aitavad valikut teha.

seinavärv või tapeet, seinte värvimine, tapeetimine

Mida arvestada valiku tegemisel?

  • Ettevalmistusaeg

Arvestada tuleb ettevalmistuseks kuluva ajaga juhul, kui sinu seintel on peal vana värv või tapeet. Kui sul on uhiuus kodu, mille seinad on puhtad, siis võid selle punkti vahele jätta ja liikuda lugemisega edasi.

Kui seintel on vana tapeet, siis see tuleb eelnevalt eemaldada. Eemaldamine võib minna kiirelt, kuid vahest ka suhteliselt aeganõudvalt, sõltuvalt sellest, mitu kihti tapeeti on seintel ja kuidas see on sinna peale pandud. Vana tapeedi eemaldamiseks saab kasutada vett või spetsiaalseid eemaldusvahendeid, mille leiab ehituspoodidest.

Pärast tapeedi eemaldamist võib sein vajada ka pahteldamist ning ettevalmistust tapeedi peale panemiseks. 

Juhul, kui seintel on vaid vana värv, siis läheb ludinamalt nii uue värvi peale kandmine kui ka tapeedi panemine. Kokkuvõttes võib tapeetimine võtta rohkem aega, seega, kui sul on remondiga kiire, võib seinte värvimine olla lahendus, mida peaks kaaluma.2.

  • Vastupidavus

Valikul tuleb arvestada elustiiliga – tapeet on väga vastupidav ja enam neist on ka kergelt puhastatavad. Samal ajal aga ei saa tapeeti lisada ruumidesse, mis võivad olla niiskemad nagu vannituba, köök jt. 

Niisamuti peavad värvitud seinad hästi vastu, kuid selle peamiseks eeliseks on tapeedi ees see, et seinavärv sobib igasse ruumi, sh kööki ja vannituppa. Arvestada tuleb sellega, et kui seinale tekib mõni kahjustus, siis see võib ka värvi eemaldada. 

  • Maksumus

Nii tapeedi kui ka seinavärvi hinnad on väga erinevad, kuid limiteeritud eelarve juures tuleb kindlasti soodsam seinte värvimine kui tapeetimine. Juhul, kui soov on kasutada erisuguseid ja eksklusiivseid tapeete, siis tasub arvestada kõrgema hinnaga kui tavalises ehituspoed leitava tapeediga. 

Arvestada tasub ka töökulu – kui sa ise oskad hästi tapeeti panna, aga seinte värvimine ei tule nii kergelt, siis võib tapeet olla sinu jaoks parim valik, või ka vastupidi. Arvesta kokku seinte pindala ning soovitud tapeedi ja/või seinavärvi kogumaksumus. Lõpuks lisa sellele ka töökulu, kui see on vajalik. Pärast kulude kokku löömist vaata, milline variant mahub sinu eelarvesse ja tee vastavalt sellele valik.

Erinevate seinavärvidega kui ka tapeediga saab anda kogu interjöörile väga hea viimistluse. Neid variante, kuidas tapeeti või seinavärvi kasutada, on täpselt nii palju kui suur on sinu kujutlusvõime. Mõtle läbi, milline ja millist värvi mööbel tuleb tuppa ja proovi see panna mängima seinavärvi või tapeediga. Samuti võid katsetada nii seinavärvi ja tapeeti korraga ühes toas!

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel