14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Kuidas sisustada väikest tuba?

Ära lase end heidutada, et sul on väike ruum sisustamiseks! Väikese toa sisustamine vajab natukene enam läbi mõtlemist, kuid see pole midagi ilmvõimatud, millega hakkama saada.

Üldised sisustamise põhimõtted, mida võiks järgida on täpselt samad, mis ka suurema ruumi sisustamisel.

Selleks, et sul oleks lihtsam planeerida sisustamist, anname 9 nippi, mida järgida.

Kõik algab valgusest!

Väikese ruumi saab ainuüksi suuremaks hea valgusega – planeeri kogu sisustus nii, et seal oleks võimalikult palju looduslikku valgust. Lisaks sellele mõtle läbi kogu ülejäänud ruumi valgustus: läbimõeldud lambid muudavad ruumi hubaseks ning valgeks. Võib juhtuda, et pole ruumi erinevate põrandalampide lisamiseks, siis leia lahendus, et lisada erinevaid valgusteid lakke: nii lampe, valgusribasid kui ka kõike muud.

Mõtle hoolikalt läbi, kuhu asetad suured mööbliesemed!

Sa ei pea loobuma suurtest mööbliesemetest nagu kapid või suuremad diivanid, oluline on hoopiski nende asetus sinu ruumis. Sellised esemed ei tohiks jääda ruumi keskele, vaid pigem äärtesse. Selle asemel, et paigutada diivan toa keskele, pane see seina äärde.

Funktsionaalne mööbel on võtmesõna!

Mitmefunktsionaalne mööbel hoiab kokku ruumi kui ka raha. Soovitame kodu sisustades valida mööbel, mida saab kergelt kokku panna, kui seda pole vaja kasutada, või leida nutikaid lahendusi, kuidas mõnda eset saab kasutada erinevatel viisidel. Näiteks tasub soetada söögilaud, mida saab pikendada, kui tulevad külalised, või soetada voodi koos pesukastiga, kuhu saab asetada erinevaid esemeid, mis ei pea silma all olema. Mida rohkem esemeid saame ära paigutada või mitmekülgselt kasutada, seda rohkem ruumi säästame!

Peeglid muudavad ruumi avaraks!

Kasuta peegleid! Peeglid peegeldavad ruumi valgust, mis tekitab illusiooni, et tuba on suurem ja avaram. Selleks kasuta kas suuremat peeglit või mitut väiksemat peeglit, mille saad asetada seintele nagu pildigalerii. Usu meid – see võib anda üllatavalt palju avarust juurde!

Ära hoia oma loovust tagasi!

See, et sul on väike ruum, ei tähenda, et sa ei saaks lasta vabalt enda loomingul lennata ning erinevaid mustreid ja põnevaid värve katsetada. Vastupidi – väikese ruumi sisustamine lubab kõike, aga seda õiges vahekorras. Sa võid kasutada julgeid seinavärvi toone, erinevate mustritega dekoratsioone ja tapeete, kui neid kombineerid neutraalsete toonidega. 

Juhul, kui eelistad, et seinad oleksid pigem neutraalset värvi, siis saad tekstuuri ja põnevaid mustreid tuua erinevate kangaste, diivanipatjade, vaipade jms näol.

väikese toa sisustamine, suuremaks, korter, sisekujundus, lastetuba, magamistuba

Kasuta suuri vaipasid!

Kui ruumis on väike vaip, siis me näeme ja mõtleme, et see on väike, kuid kasutades suurt vaipa, tekitame meelepette ja tuba võib välja näha palju suurem. Vaiba lõplikul valikul,  lähtu ka mööblist, kuid võimaluse korral vali nii suur vaip, kui võimalik.

Kasuta ära ruumi vertikaalset pinda!

Põnevaid dekoratsioone, raamatuid jms saad paigutada riiulitele – väikeses ruumis tuleb läbi mõelda, kuidas kõik vajalik ära mahutada ja selleks tasub kasutada ära seina pinda. Seintele saab paigutada erisuguseid riiuleid: seda planeerides lase mõttel lennata! Sa võid kasutada nii vanu veinikaste, puulaudu vms, millest põneva lahendusega riiulid ehitada.

Eralda ruumi osasid targalt!

Kui sul on stuudiokorter ning vaja eraldada ruumi osasid, näiteks söögitoa osa magamistoast, siis kasuta selleks heledaid kangaid, klaasseinu vms, mis jätab kerge mulje kui ka laseb valgust läbi. Tubade eraldamine kangastega on väga lihtne, nutikas kui ka soodne viis.

Viimistle taimedega!

Taimed toovad igasse tuppa värskust ja neid saab kasutada väga hästi ruumi dekoratsioonina. Kasuta ampleid, lille postamente või aseta endale meelepärased taimed põrandale ning anna viimane lihv enda kodule. Taimede asukoha valimisel võta arvesse ka taime kasvutingimustega, sest muidu võib juhtuda, et nad ei paku pikka aega silmailu.

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel