14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Ideaalse seinavärvi valimine ehk selle hooaja seinavärvi toonid

Kuidas valida seinavärvi koju? Millist seinavärvi valida? Need on enamlevinud küsimused paljudel inimestel, kel on ees kodu sisustamine või renoveerimine. Parim seinavärv on väga suhteline – kõik sõltub maitsest ja nägemusest, millises stiilis kodu soovitakse. Naturaalsed ja heledad seinavärvi toonid muudavad kodu avaraks ja suureks, kasutades tumedamaid toone, muudab see ruumi pisemaks. Väga populaarne on ka erinevate seinaväri toonide samaaegne kasutamine, näiteks võid põhivärviks valida valge ning ühe seina värvida mõne tugevama ja silmapaistvama tooniga.

Selleks, et seinavärvi valimine oleks lihtsam toome sulle välja ühe osa selle hooaja poppidest toonidest, mida on toonud välja erinevad sisekujundajad, sisustusajakirjad kui ka värvitootjad.

Millist seinavärvi valida 2021 aastal?

Ühendkuningriikide kodusisustus portaal Ideal Home toob välja,et sel hooajal on trendikaks valikuks kerged, neutraalsed ning hubased toonid. Kui varasemalt nägime palju hallikaid ja külmasid toone, siis sel aastal võib julgelt võtta kasutusele pigem soojemad toonid.

Tagasi tulevad neutraalsed toonid nagu piimjad ja mandli toonis värvitoonid. Tegemist on pehmete ja soojade toonidega, mis sobivad ideaalselt põhivärviks igasse ruumi.

seinavärvi valimine: piimjad ja naturaalsed toonid, parim seinavärv 2021, mööbel, toonid, värvitoonid
Neutraalsed ja soojad toonid

Lisaks on tulnud, et jääda ka kergelt pastelne, aga sügav roheline toon. Seda tooni nimetatakse lausa uueks halliks. Hästi valitud roheline toon toob tuppa värskust ja kergust. See sobib nii seinavärviks aga ka miks mitte köögimööbli tooniks.

seinavärvi valimine: roheline, toonid, värvitoonid, mööbel, parim seinavärv
Rohelised toonid

Julgem valik soojadest toonidest on soe punane ja ploomililla. Kui rohelise tooniga saab tibake maalähedust ning värskust tuua, siis punane värvus toob luksust. 

värvitooni valimine: ploomililla, toonid, värvitoonid, parim värvitoon
Ploomilillad toonid

Populaarsed seinavärvi toonid Pantone ja Farrow & Ball valikust 2021

Pantone on nimetanud selle aasta tooniks lausa 2 värvi – halli ja kollase. Kasutades neid mõlemaid toone saab väga hea värvikombinatsiooni enda koju. Kivitooni hall on tasakaalukas värv, samal ajal annab kollane toon juurde soojust, positiivsust ning mängulisust. Julge valik on värvida seinad kollaseks ning tuua ruumi hallis toonis esemeid või ka vastupidi: hallid seinad on piisavalt neutraalsed ning kollase saad tuppa mõne toreda mööbliesemega (toolide, kangaste vms).

Farrow & Ball ei ole nimetanud eraldi aasta tooni, kuid tõi 2021. aasta alguses välja uue värvitooni paletti nimega Nordic Edit. Värvitoonid on inspireeritud Põhjamaade loodusest ning arhitektuurist ja sobivad imehästi igasse modernsesse ja skandinaavia stiilis koju. Palettist leiab nii valgeid, halle kui ka värvilisemaid toone, mis sobivad omavahel imehästi kokku. Lase loovusel lennata!

Seda, kuidas valida seinavärvi enda koju, saad ise otsustada – alati ei pea lähtuma trendidest, oluline on see, et kodus oleks hea ja mõnus olla! Parim seinavärv on just see, mida sa ise armastad!

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel