14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Sobilikud toataimed magamistuppa

Magamistuba on see koht, kus laeme enda patareisid ja puhkame end välja, et astuda värskena järgmisesse päeva. Toataimed mõjuvad meile rahustavad ning vähendavad stressi, eriti oluline on see, et taimed puhastavad ka õhku. Seetõttu sobivad toataimed magamistuppa ideaalselt!

Taimed imevad nö saaste lehtedel asuvate mikroskoopiliste õhupilude kaudu endasse, sealt liiguvad need edasi juurtesse, kus juuremikroobid lagundavad need taimele ja teistele mikroobidele toiduks.

Samuti on uurinud NASA taimede mõju siseruumi õhu kvaliteedile.  1989. aastal läbi viidud uuringus leiti, et paljud taimed puhastavad siseruumide õhku väga tõhusalt, eemaldades erinevaid keemilisi aineid. Selle uuringu põhjal soovitab NASA, et 170-ruutmeetrilise pinnaga korteris või majas võiks olla umbes 15-18 toataime. Kui palju taimi on sinu kodus? Allpool toome välja mõned taimed magamistuppa asetamiseks.

toataimed magamistuppa, havisaba, toalill, harilik luuderohi, sobivad magamistuppa

Õhku puhastavad taimed magamistuppa

  • Mägipalm (ladina keeles Chamaedorea elegans) – ta kuulub palmiliste sugukonda ja pärineb Mehhikost ja Guatemalast. Tegemist on suheliselt vähenõudliku taimega, mis kasvab 90-150 cm kõrguseks. Taim eelistab pigem varjulisemat kasvukohta ning liigse valguse käes võivad lehed minna kollaseks. 
  • Tõlvlehik (ladina keeles Spathiphyllum) – kuulub võhaliste sugukonda ja looduslikuna levib Costa Ricas, Panamas, Colombias, Venezuelas. Tõlvlehik kasvab ideaalselt poolvarjulises kohas ning ei vaja suurt hoolt.
  • Harilik luuderohi (ladina keeles Hedera helix) – tema pärineb Euroopast ning vähestes kohtades võib seda leida ka Eestist, kuid kuulub looduskaitse alla. Selle taime kõrgus võib ulatuda lausa 25 meetrini ning teda kasvatatakse tavaliselt roni- või ripptaimena. Eelistab jahedamat temperatuuri ja liiga soojas ruumis hakkab välja venima. Väheses valguses kasvab aeglaselt, kuid vaatamata sellele talub halbu valgustingimusi suhteliselt hästi. Vältida tasub otsest päikesevalgust.
  • Havisaba (ladina keeles Sansevieria trifasciata) – teda peetakse väga vastupidavaks ja vähenõudlikuks taimeks. Loodulikult leiab taime Lääne-Aafrika savannides. Taime kasvatada valges või poolvarjulises kohas, talvel tuleb taime vähe kasta, suvel võib seda teha kord nädalas. Kastmiste vahepeal võib havisaba pritsida veega.
  • Tups-rohtliilia (ladina keeles Chlorophytum comosum) – kuulub orasliilialiste sugukonda ning pärineb Lõuna-Aafrikast. Tegemist on väga levinud toataimega, kuna vajab vähe hoolt. Kasvamiseks sobib nii soojem kui jahedam keskkond – kui lehe otsad muutuvad kollaseks, tuleks neid pritsida veega. Nõuab valgusrikast või poolvarjulist keskkonda.
  • Aaloe (ladina keeles Aloe barbadensis) – tema hooldamine on lihtne ja talub suurt kuivust, kuid eelistab kogu aasta kasvada valgusrikkas kohas. Aaloed kasutatakse ka ravimtaimena põletike vastu.

Lisaks eelnevalt välja toodud taimedele on veel taimi, mis sobivad ideaalselt magamistuppa. Leia sobilikud toataimed magamistuppa ja naudi rohelust!

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel