14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Kuidas valida laste vihmariided, mis peavad vastu?

Meie laiuskraadidele on omane muutlik ilmastik. Viimastel aastatel on ilm muutunud lausa niivõrd palju, et meie tavapärastest külmadest talvedest on saanud vihmased päevad. Seetõttu on muutnud aina olulisemaks kvaliteetsed laste vihmariided, mis lubavad neil tegeleda kõige olulisemaga, milleks on mängimine. Kuidas valida laste vihmariided ja kummikud?

Foto: Pixabay

Laste vihmariided peavad olema hingavad ja vastupidavad

Kui rääkida erinevatest vihmariietest, siis paljudele seostub vakstu-taoline materjal, mis hoiab sind küll kuivana, aga tekitab kasvuhoone keskkonna. Sellistes mitte hingavast materjalist valmistatud vihmariietes kannab olla lühikest aega. Ja kindlasti ei sobi need lastele, sest nemad soovivad ka vihmase ilmaga joosta, mängida ja hüpata, ilma haudumata riiete all. 

Seetõttu tuleb laste vihmariided valida vastavalt materjalile. Oluline on uurida, millisest kangast on need valmistatud ja millised on selle omadused. Hingav disain on see märksõna, mida tuleb siinkohal otsida. Laste kummikud vali sellised, mis vastavad hooajale. Laste kummikud võivad olla nii sooja voodriga kui ka ilma selleta. Voodrita laste kummikud sobivad hästi soojadeks, kuid vihmasteks kevad- ja suvepäevadeks. Jahedamaks ajaks vali laste kummikud, mis on seest soojema voodriga, hoides varbad soojas.

Laste vihmariided peavad olema mugavad

Nii nagu sullegi ei meeldi kanda ebamugavaid riideid, ei meeldi see ka lastele. Seetõttu pööra äärmiselt palju tähelepanu nii materjalivalikule kui ka disainile. Sobivad riided annavad lastele head võimalused mängimiseks. Olenemata ilmast saavad nad ringi hüpata, avastada ja mängida just nii nagu nemad soovivad. Mängimine ja maailma avastamine on nende viis, kuidas nad õpivad uusi asju, oskuseid ja kombeid. Loo selleks sobivad tingimused ja sa võid olla kindel, et nad rõõmustavad.

Laste vihmariided vali alati õiges suuruses. Kuna lapsed kasvavad, siis mõned riideesemed, nagu jakk või püksid võivad olla natukene suuremad, aga kindlasti mitte nii palju, et sinu laps upub neisse ja ei saa hästi liikuda. Õiges suuruses laste kummikud saad valida nii, et kui tead oma lapse jalanumbrit, lisad sellele umbes 0,5 kuni 1 cm lisaruumi paksema soki või jalgade kasvuruumiks. Nii tagad selle, et sinna sisse mahuvad ka paksemad sokid. Samuti saad olla kindel, et soetatud laste kummikud leiavad kasutust ka järgmisel hooajal.

Lisaks mugavusele ja suurusele tuleb tähelepanu pöörata ka teistele funktsioonidele. Laste vihmariided ja ka kõik muud rõivad võiksid olla praktilised ja sisaldada erinevaid taskuid, kuhu esemeid panna. Samuti võiks nende detailid olla valmistatud helkur detailidega, et pimedamal ajal oleksid lapsed hästi nähtavad. Pööra kõikidele aspektidele võrdselt tähelepanu ja vali sellised laste vihmariided, mis on vastupidavad, mugavad ja hingavad. Nii saab sinu laps vabalt liikuda ja mängida ning sina saad tunda rõõmu tema uutest avastustest ja õpitust.

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel