14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Esiku sisustus – soovitused ja nipid sisustamiseks

Esik on ruum sinu kodus, mis loob esmamulje kogu majale või korterile, aga mitte ainult, see on nö sissejuhatus kogu sinu kodu interjöörile. Iseloomulikud sisustuselemendid, seinavärvi toon kui ka muu annab juba aimu, millises stiilis koduga on tegemist. Pole oluline, kas sul on väike esik või hoopiski suur ning avar koridor, oluline on see, et esiku sisustus vastaks sinu ootustele.

  1. Mõtle läbi kogu esiku sisustus ja garderoobi lahendus

Esimene asi, millest alustada on mõelda läbi kogu esiku sisustus ja ladustamise ruumi olemasolu. Mõtle läbi, kui palju ja milliseid asju sa soovid koridori paigutada. Kui sinu soov on seal hoiustada peamiselt kasutuses olevaid üleriideid ja jalatseid, siis garderoob või kapp ei pea olema ääretult suur, küllaga, kui soovid seal hoida rohkem asju, siis planeeri kapid, kummutid või garderoobi lahendus, mis vastab kõikidele sinu ootustele.

esiku sisustus, esiku sisustamine
Foto: Pexels
  1. Vali esikusse sobilik vaip

Esiku sisustus pole midagi, kui sealt on puudu kaunis ja praktiline vaip. Vaiba valikul tuleb arvestada sellega, milline on sinu koridori või esiku põrandakate. Kas see on kaetud keraamiliste põrandaplaatidega, puitparketi või hoopiski laminaadiga? Kas põrandakate peab niiskust? Kõige olulisem on see, et esiku põrandakate on niiskuskindel, kui põrandal on õrn parkett, mis suures koguses niiskust ei kannata, siis tuleb valida vaip, mis hoiab niiskuse kinni ja ei riku parketti. 

Kui sinu põrandakate kannatab kõike, siis vaiba valimine on palju lõbusam ja toredam tegevus, sest sa saad valida just sellise vaiba, mis sobitud interjööri. Vaip toob esikusse rohkem hubasust ja soojust, vali see vastavalt sellele, millise kujuga on sinu esik. Kui esik on piklik, siis sinna sobib pikk ja kitsas vaip, laiemas koridoris võiks olla juba laiemat mõõtu vaipkate. Värvitooni ja mustri valikul lähtu sellest, milline on ülejäänud stiil ruumis. Väikses ruumis eelista heledamaid toone ja mitte nii suuri ja silmatorkavaid mustreid. Suuremas ruumis on sul rohkem mänguruumi ja sa võid kasutusele võtta ka suursuguste mustrite ja tugevate värvidega vaibad. 

  1. Planeeri valgustus

Esiku sisustus pole täiuslik ilma vajaliku valgustuseta. Valgustus on esmatähtis nii praktilisuse poole pealt aga ka sisutamise osas. Kaunis ja stiilne lamp on kui sisustuselement sinu koridoris või esikus. Minimalistlikuma mulje saavutamiseks eelista siinidel olevaid valgustusi – need on praktilised ja toovad palju valgust pimedamasse esikusse. Rippuv lamp või lausa lühter on aga kindel pilgupüüdja – lisa rohkem luksuslikkust ning stiili esikusse. Vali just sellises stiilis lamp nagu sulle meeldib ja millega kogu esiku sisustus sobib. Valikuid on mitmeid lahendusi, sa võid eelistada kombinatsiooni siinidel olevast valgustusest ning mõnes kaunist laualabist või riputada pikemasse koridori 2-3 rippuvat lampi, lühtrit. 

  1. Vali kaunis peegel

Mis on koridor ilma peeglita? Peegel on sama oluline esiku osa kui garderoobi või mahuka kapi lahendus. Üks võimalus on planeerida suur peegel oma garderoobi uksele, teine võimalus on leida eraldiseisev peegel, mis muudav kogu esiku suuremaks ja avaramaks, aga on vajalik ka end riidesse sättimisel. Peegel sobib esikus hästi mõne madala kummuti kohale või kui tegemist on suurema ja pikema peegliga, siis sa võid selle asetada kogu ulatuses vabale seinale. Esiku sisustus ja peegel käivad käsikäes, vali kauni raamiga või raamita peegel enda koridori.

  1. Mängi erinevate kihtide ja tasemetega

Viimaseks, et anda esikule viimane lihv, lisa sinna pilte, korve, lilli, suuremaid vaase kui ka teisi dekoratiivseid elemente. Esiku sisustus on täiuslik juhul, kui ruumis on erinevaid kihte ja tasemeid, mida on ära kasutatud. Need elemendid seovad kogu ruumi tervikuks ning annavad sellele juurde dimensioone, mida muul moel pole võimalik saavutada. Kui sinu esik on väike, siis piisab, kui valid ideaalse kunstiteose seinale või raamid ära mõned oma lemmikfotod. Teine võimalus on riputatada makrameesid kasutades mõned taimed rippuma või asetada suurem taim toa nurka. Suurema esiku sisustamisel saab jällegi rohkem mängida ja kombineerida erinevaid elemente. Vali esikusse punutud korvid, kuhu saab asetada sallid ja kindad. Vali välja oma lemmik pildid, aseta need seinale ja too rohelust lillede näol. Kusjuures, sa ei pea valima päris lilli, võid kasutada ka kunstlillesid. 

Esiku sisustamine on põnev ja väljakutseid pakkuv protsess. Sisusta enda esik või koridor just selliseks nagu sul on vaja!

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel