14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Millised on 2022. aastal moodsad diivanid?

Foto: Pixabay

Diivan on kindlasti üks mööbliese, mis ei puudu ühestki kodust. See on koht, kus peal saab kogu oma perega aega veeta, puhata ning raamatut lugeda, aga ka miks mitte magada, sest lahtikäivad diivanid võimaldavad ka seda. Kui sul on mõttes uue diivani soetamine, siis ostuotsuse lihtsamaks langetamiseks jagame ideid diivanite erinevatest trendidest 2022. aastal. 

Alusta diivani valikut enda eelistuste ja soovide läbi mõtlemisega

Sa võid leida diivanid nii erinevatest materjalidest, erineva kuju kui ka värviga. Kõige levinumad diivani tüübid on: lahtikäivad diivanid, diivanvoodid, nurgadiivanid, mooduldiivanid. Seda, milline diivan soetada, sõltub ennekõike sinu enda eelistustest ja vajadusest. Enne uue diivani soetamist soovitame läbi mõelda ja vastata järgmistele küsimustele:

  • Kui suur on elutuba ja kui suure osa sellest soovid diivani jaoks jätta?
  • Millise kujuga on elutuba? Kas avar ja lahtine või pigem kitsas ja väike?
  • Kui suur on sinu perekond ja sõpruskond, keda soovid korraga võõrustada?
  • Kas sa vajad, et diivan käiks lahti või sellel oleks olemas panipaik?
  • Millises stiilis tuleb kogu elutuba? Millised on domineerivad värvitoonid ja sisekujunduslik stiil?

Kui sa oled jõudnud kõik küsimused läbi mõelda, peaksid olema saanud selgeks selle, kui suurt, mis kujuga ning millise stiiliga diivanid sinu tulevasse elutuppa sobivad. Kindlasti ei tasu uue diivani valimisel lähtuda vaid trendidest, vaid see võiks käia käsikäes reaalsete vajadustega. Ideaalne diivan on siiski samal ajal nii praktiline kui ka kaunis sisustusese. 

Diivani trendid 2022

Mitmete sisekujundus disainerite sõnul on selle aasta märksõnadeks hubasus. Sinu kogu kodu keskmeks on elutuba, see on koht, kus sa veedad palju aega enda pereringis aga ka heade sõprade ja sugulastega. Kui varasematel aastatel võis näha minimalistlikuma joonega ning külmemate toonidega diivanite võidukäiku, siis tänaseks on see muutunud. Üheks põhjuseks arvatakse olevat ka seda, et inimesed veedavad seoses ülemaailmse pandeemiaga rohkem aega kodus.

Seetõttu on märksõnaks maalähedased, õdusad värvitoonid ja loodusest inspireeritud mustrid. Minimalistlik ja valge look on eilne päev.

  • Eelista erinevaid pruuni värvitooni varjundeid nagu šokolaadipruun, konjak, kaamel jt toonid. Mida mõnusama tunde värvitoon sulle annab, seda parem! Kombineeri pruuni värvi diivan terrakota või mõnda muud põnevat värvi tapeedi või seinavärviga!
  • Aseta diivanile looduslähedase mustriga padjad ja tekid. Teine oluline märksõnad on sellel aastal loodus – too nii palju loodust enda tuppa kui võimalik. Pikaajaliseks kasutamiseks soovitame valida ühevärviline diivan, kuid selle peale lisa kindlasti mõnusad padjad ja tekid, millel on põnevad mustrid loodusest: lained, taimed, loomad jms. 
  • Moes on funktsionaalsus. Ära osta diivanit või mõnda muud eset enda koju, millega ei ole midagi peale hakata. Lähtu sellest, mida sa tegelikult vajad. Kui sul on vaja diivanit, millel ka võõrustada pikemaks ajaks inimesi, siis leia enda lemmik lahtikäivate diivanite seast jne. 

Muuda enda kodust tõeliselt õdus ja mõnus pesa, kus on nii sinul kui ka sinu külalistel mõnus olla. 

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel