14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Mida kinkida lapse sünni puhul?

Autor: Yan Krukau, Pexels

Lapse sünd on imeline sündmus. Kui aga saabub kutse katsikule, siis tekib küsimus: mida kinkida lapse sünni puhul? Kindlasti on siin erinevad nägemused erinevatel lapsevanematel, mis oleks sobilik. Lisaks mängib rolli see, millal katsikule kutsutakse. Kui kutse saabub siis, kui laps on paari nädalane või mõne kuune, on kindlasti kingituste valik mõnevõrra erinev, sest mõne kuusele lapsele oleks sobiv kingitus näiteks beebi hambahari, kuid see poleks kohane kingitus vastsündinule, kellele sobiks pigem mähkmed ja aluslinad. Seda, mida kinkida 6 kuusele lapsele on taaskord midagi teistsugust. Ehk kingitusi peaks valima ka lapse vanusest lähtudes.

Mida kinkida lapse sünni puhul, mis oleks mõeldud lapsevanematele?

Eriti kui on tegemist värskete lapsevanematega, kellel sündis just esimene laps, siis kingitus võiks olla suunatud pigem emmele- issile. Kui ei ole õrna aimugi, mida kinkida lapse sünni puhul, siis näiteks beebimonitor, beebikaal, mähkmetort (siin tuleks eelnevalt uurida, kas lapsevanemad soovivad kasutada ühekordseid mähkmeid või on nad korduvkasutatavate mähkmete pooldajad) võiksid olla sellised kingitused, mis sobivad pea alati. Loomulikult võiks eelnevalt küsida üle, et ega neid juba pole jõutud soetada.

Praktilised kingitused on ka vannitarvikud (vannimänguasjad, saunalina, vee temperatuuri mõõtmiseks kraadiklaas vms) ja miks mitte ka  vanniõli beebile

Kingitus lapse sünni puhul võib olla ka puutevaba termomeeter, mis lihtsustab olulisel määral lapsevanemate elu siis, kui beebi on haige.

Kinkekaart värskele emmele kuskile ilusalongi pakuks samuti rõõmu, sest mõni tund nii öelda enda aega kuluks kindlasti marjaks ja lahendaks probleemi, et mida kinkida katsikuks. Või kasvõi pakkumine lapsehoidmiseks kasvõi tunniks-kaheks, võiks olla midagi, mida lapsevanemad hindavad. Ka vitamiinid on praktiline kingitus.

Lisaks on kena viia ka lillekimp ja kaart lapse sünni puhul.

Mida kinkida lapse sünni puhul lapsele?

Kui vanasti küsiti, mida kinkida vastsündinule, siis klassikaline kingitus varasematel aegadel katsikuks oli kindlasti hõbelusikas lapse sünni puhul. Lusikale graveeriti lapse nimi, sünnikaal- ja pikkus ning sünniaeg. Personaalne kingitus beebile on ka näiteks nimeliselt tikitud padi, tekike või kaisukas või mõni muu ese, mida kinkida beebile selleks, et see jääks talle mälestusena alles ka siis, kui ta on juba suurem.

Kingid ja lilled ei pea olema suured ja kallid. Oluline on, et kingitus võiks olla praktiline (see eeldab varasemat konsulteerimist lapsevanematega) või midagi meeldejäävat ja armsat lapsele. Osa kingitusi on sellised, millest jagub rõõmu vaid üürikeseks ajaks (nagu näiteks riietest, sest lapsed kasvavad nii kiiresti ning alati ei ole ka infot lapse suuruse või lapsevanemate soovide osas värvile ja stiilile). Samuti ei ole ehk kõige praktilisemaks kingituseks lutid ja lutipudelid, millest laps kasvab üsna kiiresti välja.

Seega soovitatav on olukorras, kus ei tea, mida kinkida katsikuteks, seda pigem küsida kui kulutada raha mõnele asjale, mis on juba olemas või mis ei leia kasutust, sest lastega kaasneb nii palju kulusid ja siis oleks värsketele vanematele meeldivam saada kingitus, mida päriselt vajatakse. Katsikukink toogu rõõmu! 

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel