14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Kuidas valida töölauda kodukontorisse?

Kui su tööpäev möödub kasvõi osaliselt kodukontoris, on mugav kodukontor hädavajalik. Kontorilaua valimine võib tunduda keeruline, ent vahet pole, kui palju on ruumi ja millised soovid, sobiv laud on ootamas.

Millele lauda valides tähelepanu pöörata?

See, milline töölaud on sinu jaoks parim, sõltub eri faktoritest:

  • Ruumi suurus – liiga suur laud annab toale täistopitud kolikambri mulje. Liiga väike laud ei luba sul aga tööd tehes produktiivne olla.
  • Asukoht – kõige parem on sättida laud akna alla ning selle asukoht võib tulla mängu laua suuruse ja kuju valimise juures. Akna all olles võtad päevavalgusest maksimumi ja annad endale võimaluse vahepeal pilk arvutiekraanilt kaugusesse suunata.
  • Laua kasutamise aeg – viibides laua taga lühemat aega, saad teha rohkem järeleandmisi. Pikad tööpäevad tähendavad seda, et peaksid investeerima võimaliku parima laua soetamisse. 
  • Välimus – reeglina on funktsionaalsusele keskendumine prioriteet, Kui aga võõrustad kodukontoris aegajalt ka kliente või äripartnereid, võib silmapaistev laud ära tasuda.

Muidugi saab töö tehtud söögilaua või diivanilaua taga, ehk isegi diivanil lebaskledes. On aga tõestatud, et eraldi kontoriala aitab kiiremini töölainele saada, parandades seeläbi ajaplaneerimist, tõstes efektiivsust ja aidates vältida läbipõlemist.

töölaud kodukontorisse, sahtlid, metallist tööalud,

Korralik laud – mööbel, mida vajad

Kõige suurem murekoht on tavaliselt ruumipuudus. Sellises olukorras on heaks valikuks tavalisest kitsamad lauad. Jah, tööd tehes peab arvestama, et puhast lauaruumi on vähem, ent see on piisav kiiremaks tööks. Milliseid variante turul veel leidub ja kuhu need sobivad?

  • Traditsioonilised töölauad – tulevad tihtipeale sisseehitatud sahtlite ning kappidega ja on kodukontori keskpunktiks. Samas võivad need olla võrdlemisi rasked ehk kodukontori ümberkorraldamine või kolimine on tüütu.
  • Nurgalauad – võtavad olemasolevast ruumist maksimumi, ei vaja väga palju ruumi, ent pakuvad suurt tööala.
  • L-kujulised lauad – väga heaks valikuks, kui kasutad mitut arvutit või mitut monitori või kui soovid töönurka muust ruumist eraldada.
  • Langetatav või ülestõstetav laud – sobivad elutuppa või mõnda teise ühiskasutatavasse ruumi. sest kui tööpäev läbi, saad tekitada vaba ruumi. Mõned mudelid tulevad koos riiuliga, kuhu saab paigutada kõik vajalikud asjad. See tähendab, et lauaplaadi tõstmisel või langetamisel pole vaja kogu töökraami ümber tõsta.
  • Redellauad – üksteise kohale ehitatud riiulid pakuvad ruumi kõige vajaliku hoidmiseks, ent kasutab põrandapinda võrdlemiselt vähe.

Milline on hea ja ergonoomiline töölaud?

Mõtlema peab ka oma tervisele. Tavaline söögilaud ja veel vähem diivan ei ole kindlasti ergonoomilised töökohad. Üks väike faktor, mis aitab vähendada selja-, kaela- ja õlavöötmevalusid on näiteks kontorilaua kõrgus. Aga neid faktoreid on rohkemgi. Kodukontorite jaoks disainitud toolid ja lauad tagavad, et küünarnukid on õigel kohal, ekraanid korrektsel kõrgusel ja jalad õigete nurkade all.

Üha rohkem leiab reguleeritava kõrgusega laudu. Kui leiad, et pikalt istumine mõjub kehvalt nii vaimule kui kehale, on see laud sinule. Reguleeritav laud tähendab, et kontorilaua kõrgus pole enam staatiline. Reguleeritavat lauda saab väga kergelt kõrgemale tõsta – manuaalselt või nupule vajutades – ehk saad tööd teha seistes.

Kontorilaud kaugtöö tegijale ja koolilapsele

Olukorras, kus ühte tööala peavad kasutama mitu inimest, on kontorilaua valimine veidi keerulisem. Üks lahendus peab sobima mõlemale. Variantideks on mitu erinevat lauda või laud, mis on piisavalt suur, mahutamaks mitu inimest korraga. Pika laua osadeks jaotamiseks kasuta näiteks riiuleid, kappe või isegi laualampe ja potitaimi.

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel