14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Kodukontori sisustus

Kodust töötamisel on omad eelised, ent võib tekkida probleem piiri tõmbamisega koduse elu ja tööelu vahele. Abiks on kodukontor ning tööaeg on vaid siis, kui oled seal. Kodukontor ei nõua tingimata eraldi tuba. Sobivalt sisse seatud nurk, mille saab visuaalselt või füüsiliselt ülejäänud ruumist eraldada, on täitsa piisav.

Kodukontori sisustamine ning millest alustada

Meie soovitus on valida kodukontori sisustus selliselt, et pead silmas ruumi suurust, eelarvet ning kui palju kodukontor kasutust leiab. Kas pool tunnikest e-maili kontrollimiseks? Paariks veebikoosolekuks? Või pigem 6-8 tunni pikkused tööpäevad? Eelarvele mõeldes, siis kitsas eelarve ei tähenda kohe probleeme. Nutika planeerimise abil on igal juhul tulemuseks funktsionaalne ja ilus kodukontori sisustus.

Ruumi suuruse juures on üheks suurimaks veaks selle üle- või alahindamine. Lihtsalt pilku peale heites võib tunduda, et ruumi on maa ja ilm ning tead täpselt, mis kuhu mahub. Reaalsus võib üllatada. Võta mõõdulint ja pane kirja, mis mõõtudes vaba ruum on. Arvesta ka akende ja uste asukohtadega ning mööbliga, mis on juba olemas ja mida pole soovi või võimalust mujale liigutada.

kodukontori sisustus, stiilne kodukontor, ideed, sisekujundus

Milline mööbel valida?

Kodukontor on rohkem kui tool ja laud. Kui ei tule kohe pähe, mida võiks veel vaja minna, siis siit leiad mõned ideed:

  •  lisamonitor;
  • taimed või lilled roheluse lisamiseks;
  • laua- või seinakalender;
  • korktahvel;
  • riiulid;
  • põrandalamp;
  • laualamp.

Töötamine kodust: sobiv tool ja laud

Tõsi on aga see, et just laud ja tool on reeglina fookuseks ning seetõttu võiks nende soetamise esimesena ette võtta. Selliselt saad olla kindel, et peamine mööbel sobib su vajadustega. Laua valikul on abiks, kui mõtled sellele, mis kõik peab sinna mahtuma. Kas kasutad ühte sülearvutit või on vaja ruumi lauaarvutile, lisamonitorile, lisaklaviatuurile jne? Kas kasutust leiab laualamp või dokumendihoidik?

Tooli valimisel on tähtis jälgida, et see sobiks sinu kehaga. Seetõttu on parim tool reguleeritav tool, et see täpselt sinu järgi sättida. Jah, kodukontor peaks olema silmale ilus vaadata, ent ka mugav kasutada.

Unustada ei tasu ka muud vajalikku nagu sisutusdetaile või kodutehnikat, mis aitavad luua hea mikrokliima (näiteks õhukuivati, -niisuti jms).

Muu vajalik, mis tõstab sinu produktiivsust

Mööbel pole ainus, mis on ideaalse kodukontori jaoks vaja. Kui ergonoomiline sisustus on valitud, mõtle kõigele muule, mis muudab kodust töötamise mõnusaks. Näiteks on teaduslikult tõestatud, et rohelised taimed mõjuvad produktiivsusele hästi. Samuti on inimesi, kes ei saa oma tööpäeva alustada ilma maitsva kohvi või tee joogita. Hangi kodukontorisse hea kohvimasin ja loomulikult imemaitsvad kohvioad, mille abil saad valmistada oma lemmikjoogi – latte, cappuccino või espresso. Vali sinna juurde paraja suurega kruus ja maitsev vahepala küpsisete, pähklite või šokolaadi näol.

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel