Esik ei ole ruum selle traditsioonilises mõttes. Me ei veeda seal eriti kaua aega – minnes ja tulles, täpselt nii kauaks kui vaja, et jope selga ning saapad jalga saada. Samas on esik ruum, mis ühendab meie kodu ning välismaailma. Ja ka ruum, mida nähakse esimesena – nii sina kui ka külalised, just esik jätab esimese mulje kogu kodust.
Head nipid esikusse mööbli ja lahenduste valimisel
Väikese esiku sisustamine ei pea olema keeruline. Mõne nutika valiku abil saad ka kitsamates oludes luua funktsionaalse ja ilusa esiku. Kasuta ära igat ruutsentimeetrit ja vali õige mööbel, mida multifunktsionaalsem, seda parem lahendus. Mõned näited:
- Lihtne aga kasulik pink – esiteks sobib istumiseks, et jalanõusid mugavalt jalga panna või jalast ära võtta. Teiseks saab pingialust kasutada jalatsiriiulina. Ja kolmandaks võib pingialune pakkuda hoiustamisruumi teistelegi asjadele: karbid, kastid jm. Ka kitsas pink on parem ja otstarbekam, kui tühjus. Hubasust ja mugavust saab lisada pehmete patjade või polsterduse abil.
- Riidevarna asemel seinale kinnitatavad nagid – pigem rohkem kui vähem, sest üksteise otsa kuhjatud riided panevad nagidele liiga suure koormuse ja ei näe ka väga head välja. Kinnita nagid eri kõrgustele, mõeldes seejuures lastele. Madalamale paigutatud konksud lubavad neil oma riideid ise nagisse riputada ja ära võtta.
- Kappide asemel riiulid – suur kapp mahutab palju aga röövib ka ruumi. Lihtne seinariiul sobib paremini kohaks, kus hoida võtmeid, fotosid, peenraha jne. Riiulile saad paigutada ka korve või kaste väiksematele asjadele nagu mütsid, sallid ja kindad. Kui avatud riiulid pole sinu teema, eelista suure kapi asemel minimalistlikku ja mitte liiga sügavat seinakappi.
Koridori sisekujundus ilusalt ja funktsionaalselt
Värvide maailmas on turvaline valik neutraalsed ja pigem heledad toonid, et jätta esikust avaram mulje. Kui soovid lisada värve ja aktsente, tee seda kunsti, dekoori, lillede jm abil. Fookuspunktid juhivad sissetulijate pilku sinna, kuhu tahad, aidates ka ruumi liigendada ja huvitavamaks muuta. Kui igatsed värvilist koridori, ei ole siiski mõtet tervet ruumi erksa värviga või mustrilise tapeediga üle käia. Vali üks sein, mis on piisav, et luua hea efekt, ent ei mõju ülekoormavalt.
Värvidega on võimalik toetada ka kindlat stiili. Modernse stiili austajate võtmesõnadeks on neutraalsed toonid, puhas ja lage põrand, geomeetrilised vormid ja üksikud hoolega valitud detailid. Romantikat täis koridori saab valgete seinte ja heleda puupõrandaga. Lisa sellele mustriga vaip, lillevaas ning paar ilusat kunstiteost.
Esiku sisustamine – väike ruum suuremaks!
Lisaks värvidele on veel paar nippi, kuidas ruum visuaalselt avaramaks muuta. Esiteks peegel, mis ei pea tingimata olema suur maast-laeni lahendus. Hästi toimib ka väiksem ümmargune lahendus.
Teiseks valgustus. Üks väike ja kehv valgusti tähendab rohkelt varje, mis muudavad ruumi väiksemaks. Lihtne tõsiasi – mida valgem ruum, seda suuremana see mõjub. Laelamp on lihtne ja kiire lahendus laiemaks valgusvihuks. Seinalambi abil saad luua valgusnurki ja lahendusi ning kitsad LED ribad sobivad põrandale, riiulitele ja peegli ümber.
Ja viimaseks ruumi vabana hoidmine. Paljudel on kiusatus kasutada esikut suvisel ajal talviste asjade hoiuks, talvel suviste asjade hoiuks või valida hiiglaslik riidekapp. Väikese ruumi asjadega täistoppimine on aga kindlaim viis saavutada kaos. Hoopis paremini toimib minimaalne mõtlemine ja lähenemine, et nii palju kui vajalik, nii vähe kui võimalik.