14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Kontinentaalvoodi – kuninglik mugavus Sinu kodus

Paljud inimesed, kes on soetanud kontinentaalvoodi kogevad paremat unekvaliteeti.

Kontinentaalvoodi ehk teisisõnu jenkkivoodi on mööblitööstuse üks uusimaid tegijaid, mis on leidnud poolehoidu paljude inimeste seas. Selle unikaalsus seisneb disainis ja ülesehituses, mis pakub samaaegselt mugavust kui ka toetus kogu kehale nii, et me saame rahulikult end pikast päevast välja puhata.

Kontinentaalvoodi on kõik ühes lahendus – kui tavapäraselt oleme harjunud voodi soetamisel ostma nii voodiraami, peatsi kui ka madratsi, siis uue põlvkonna kontinentaalvoodi koosneb juba 3 osast ning voodi terviklahendusest. Teine oluline erinevus väljanägemisel on voodi kõrgus: tänu eripärasele ehitusele on kontinentaalvoodi keskmisest kõrgemad ning massiivsemad. Julgelt võib öelda, et tegemist on printsess-herneteral voodiga, mis pakub nii killuke luksuslikkust kui ka mugavust!

Erakordne ehitus

Kontinentaalvoodid koosnevad mitmest erinevast kihist: voodi koosneb tavaliselt 2 kušetist, vedrumadratsist ja kõige peal olevast kattemadratsist. Voodi madratsite vedrusüsteem on omakorda mitmetsooniline ehk koosneb kas 5- või 7-tsooniline pocket ja multipocket vedrusüsteemist. 

Vedrusüsteemi tsoonilisus näitab seda, kui palju vedrusid on ühe pindalaühiku kohta: 5- ja 7-tsoonilise vedrusüsteemi puhul on pindalaühiku kohta rohkem vedrusid kui tavapärasel Bonell-vedrusüsteemiga madratsil. Tänu vedrusüsteemi mitmetsoonilisusele pakub kontinentaalvoodi meie kehale rohkem toetust ja mugavust.

Mitmetsooniline vedrusüsteem vabastab selja pingetest

Pocket vedrusüsteemi puhul on vedrud pakitud kangast kotikestesse. Tänu sellele saab sinu keha toetust vaid vajalikest kohtadest ning sellel lamades ei allu keha raskusele mitte kogu madratsi pind vaid see osa, kuhu lasub raskus. 5- tsoonilise pocket vedrusüsteemiga madratsil on tsoonid jaotatud näiteks nii: pea ja kael, õlad ja ülakeha, puusad ja reied, põlved ja sääred ning jalad. Selline lahendus võimaldab vedrudel töötada üksteisest sõltumatult ja enam muretsema ka sellepärast, et kogu voodipind hakkab õõtsuma, kui on soov külge keerata.

Seega muudab mitmetsooniline vedrusüsteem kontinentaalvoodi mitmeid kordi toekamaks vabastades inimese selgroo ja lihaste pingest. Toetav madrats aitab meil end korralikult välja puhata ja suurendab unekvaliteeti, mis on oluline meie tervisliku elu jaoks.

Millele mõelda kontinentaalvoodit soetades?

  • KONTINENTAALVOODI SUURUS

Oluline on, et voodi mahuks sinu magamistuppa ning sul oleks sellel mugav magada. Enne voodi soetamist tasub läbi mõelda, kui suur see peaks olema. 

Kui sa ei armasta laiutada ja vajad üheinimese voodit, siis kõige tavapärasem suurus on 90×200 cm või 120×200 cm.

Samuti on võimalik leida poodide valikust 140×200 cm suurust voodit, mis sobib hästi ühele inimesele, kuid annab lisaruumi laiutamiseks ja kasvõi diagonaalselt magamiseks. Peaasi, et voodis oleks mugav ja hea!

Kontinentaalvoodi alates 160×200 cm suurusest sobivad juba kahele inimesele, jättes natukene ka ruumi voodis pööramiseks ja laiutamiseks. Kui on tegemist suure ruumiga ja/või kahe laiutamist armastava inimesega, siis tasub kaaluda 180×200 või 200×200 cm suuruse voodi soetamist.

  • KONTINENTAALVOODI VEDRUMADRATSI JÄIKUS JA VEDRUSÜSTEEM

Kvaliteetsete kontinentaalvoodite tootjate käest on sul võimalik valida madratsi jäikus astet kui ka materjali. Madratsi jäikus sõltub nii inimese harjumusest, magamisasendist aga suuresti ka meie kehakaalust. 

Kui madratsi jäikusaste ei vasta meie kehakaalule, siis see mõjutab meie kehaasendit voodis ja vaatamata kvaliteetsele voodile ning madratsile ei saa me piisavat toetust kehale. See omakorda süvendab selja- ja lihaspingeid.

Ole enda kehamassi osas aus ja vali õige madrats!

Alla 75kg: pocket vedrusüsteemiga madrats, keskmine jäikusaste

75-95 kg: pocket vedrusüsteemiga madrats, jäik

Üle 95 kg: multi pocket vedrusüsteemiga madrats, jäik

Mida kõrgem on sinu kehakaal, seda mitmetsoonilisema vedrusüsteemiga madratsit tuleb eelistada.

  • KONTINENTAALVOODI KATTEMADRATS

Sama oluline kui vedrumadratsi valimine on ka õige kattemadratsi leidmine. Kontinentaalvoodile kattemadratsi valimisel tuleb arvestada mõlema inimese mugavusega, sest see on üks suur madrats kogu voodi kohta.

Kattemadratseid leidub peamiselt kas poroloonist, memory foamist ehk mäluvahust, lateksist, kookoskiust. Samuti erineb madratsite paksus, mis jääb tavaliselt 3-7 cm vahemikku.

Kõige tavalisem ja odavam valik on poroloon ehk vahtpolüuretaan kattemadrats. Poroloon on pehme materjal, mis laseb õhku läbi ei lõhna ja ei kogu tolmulestasid.

Tihtipeale on just selline kattemadrats ka paljude vooditega kaasas. Poroloonist madratsid on väga pehmed ja vähe kauapüsivad, kaotades kiiresti enda vormi, mistõttu tuleks kattemadratsit soetades eelistada kas memory foami, lateksit või hoopiski kookoskiust madratsi. Küllaga on ka tootjaid, kelle poroloonmadrats on vastupidavamad tänu täiendatud tehnoloogiale nagu näiteks Sleepwell High Resilience poroloon jt.

Memory foam

Memory foam ehk mäluporoloon on üks populaarsemaid kattemadratsi materjale. Memory foam on vastupidav ja kohandub inimese keha kujule ehk nagu ka nimi ütleb, siis madrats reageerib keha raskusele ja temperatuurile võttes asendi, et meie kõiki kehaosasid toetada maksimaalselt. Üks osa memory foam kattemadratsitest võib jahedamal temeperatuuril nö hanguda, enamjaolt on aga uuemad memory foam madratsid sellised, mis ei reageeri õhutemperatuurile nagu näiteks Sleepwell Serene poroloonist valmistatud madratsid.

Kui sa ei tea, kas eelistada mäluporoloni või tavalist proloni enda kattemadratsi näol, siis on võimalik soetada ka selliseid madratseid, mis on 5-7 cm paksud ja koosnevad 2 osas, tavaliselt poroloonist ja mälu-, see võimaldab vahetevahel kattemadratsi külgesid vahetada.

Kookos

Kookos kattemadratsid on valmistatud kookospähkli kiududest ja see materjal on võrreldes eelnimetatutega palju tugevam ja jäigem. Oluliseks omaduseks on kookos materjalile naturaalsus, väga hea õhu läbilaskvus ja jäikus, mis on paljude inimeste jaoks meelepärane. Paljud ortopeediliste jäikade madratsite puhul kasutatakse kookoskiude.

Kontinentaalvoodit soetades uuri, millised on võimalikud madratsite vahetamiseks ja eritellimuseks. Kõik on vajalik sinu parema une jaoks! Kontinentaalvoodi müük toimub nii e-poodides kui ka jaekauplustes.  Kontinentaalvoodid on välja teeninud paljude inimeste heakskiidu tänu ainulaadsele toetusele ja mugavusele. Tõsta ka enda unekvaliteeti ja soeta luksuslik kontinentaalvoodi. Sa ei kahetse oma ostu!

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel