14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Jõulukaunistused: kuidas valida ja kaunistada kodu

Autor: StockSnap

Jõulud on koosolemise aeg, mil tulevad kokku sinu kallimad sõbrad ja pere. Sea jõuluhooajaks enda kodu kaunisse pühade rüüsse, et tõsta enda ja kõikide külaliste jõulutunnet. Selleks, et sa teaksid, millised jõulukaunistused valida ja kuidas nendega oma kodu dekoreerida, oleme pannud kokku nutikad soovitused, mis aitavad sul hoida kokku raha ja aega. Leia kõik vajalik ja osta varakult kõik jõulukaunistused internetist!

Kuidas valida sobivad jõulukaunistused?

Jõulukaubad ja -kaunistused on väga erineva disainiga. Peamised dekoratsioonid, mida eestlased armastavad kasutada, on jõuluehted, tulukesed kui ka igasugused isetehtud jõulukaunistused. Kasutades kõiki neid dekoratiivseid esemeid, saab luua lõpmata palju kaunistusi, millega lüüa kogu kodu särama. Kuidas valida sellised jõulukaunistused, et igal aastal ei tuleks uusi osta?

  1. Klassikalistes värvitoonides jõulukaunistused on ajatud. Sellisteks jõuluvärvideks on roheline, punane, kuldne, hõbe ja valge. Varudes nendest värvides kuuseehted või muud kaunistused, saad neid kombineerida omavahel või uute nii öelda moevärvidega.
  2. Naturaalsest materjalist jõulukaunistused lisavad soojust. Kuigi pühad on särav aeg, võiksid valida ka mõned puidust ehted või valmistada käbidest kaunistusi, millega rikastada kogu jõulupuud, lisamaks soojust ja hubasust.
  3. Minimalistlik ja klassikaline disain ei lähe moest. Igaaastaseks kasutamiseks sobivad igasugused jõulukaunistused, mis on ajatu disainiga. Eelista lumehelbe, tähe motiive või lihtsaid ümmargusi kuuseehteid.
  4. Löö tuba särama valguskettide ja tulukestega. Vali sellised jõulutuled, mida saad kasutada ka suvel terrassil või muude pidustuse ajal. Nii pikendad nende otstarvet ja praktilisust.
  5. Vürtsita jõulukaunistusi isetehtud elementide või muude hooajaliste kaunistustega. Kui sa soovid lisada igal aastal midagi uut, siis otsi välja erinevaid DIY ehk isetegemise projekte, et koduste vahenditega luu jõulukaunistused, mis riputada kuusele või aknale. Sa võid heita pilgu hooaja trendikatele ehetele, et sealt mõned kaunistused välja valida.

Kuidas panna erinevad jõulukaunistused omavahel sobituma?

Kui sul on kodus sinised, punased, kollased, puidust ja ehk isegi klaasist jõulukaunistused, võid mõelda, et kuidas need omavahel kombineerida nii, et luua täiuslikult kaunistatud kodu. Harmooniliseks tulemuseks tuleb mõelda läbi kaunistuse kasutamiskohad, arvestada suuruse ja värviga. 

  1. Ära korva jõulupuud liiga paljude erinevate kaunistustega üle, vaid vali üks kuni kaks põhitooni, mille ümber kõik ehitada. Selleks võib olla näiteks valge ja hõbe; kuldne ja veinipunane või midagi muud. Kasuta välja valitud värvitooni peamise värvina ja lisa sinna juurde teisi ehteid, mis nende toonidega sobivad. Tutvu värvide kombineerimiseks värvirattaga, et mõista mis omavahel sobivad.
  2. Mängi suurustega. Kasuta kaunistamisel nii väiksemaid kui ka suuremaid ehteid. Aseta alati suuremad jõuluehted tahapoole ja väiksemad ette. Sellisel viisil lood balanseeritud väljanägemise ja lisad jõulupuule sügavust.
  3. Tekstuuri lisamiseks kombineeri erinevaid materjale nagu puitu, klaasi, pitsi ja muud sellist.
  4. Ära unusta keskset kaunistust, millel peaks silm kõige esimesena peatuma. Jõulupuu puhul võib selleks olla tipu kaunistus, seina kaunistamiseks sobib nii jõulukalender kui ka jõulusussid.

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel