14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Lastetoa sisustamine – mängulise toa sisustamine

Lastetoa sisustamine on põnev ettevõtmine. Lapsevanemana tahad, et lastetuba jääks ruumikaks ja valgusküllaseks. Mida rohkem on avarust, seda suurem tundub kogu tuba ning seda lõbusam on lastel seal mängida.
Lastetoa sisustamine peaks olema võimalikult praktiline ja läbimõeldud. Soovitame esialgu kaardistada oma pere vajadused ning seejärel planeerida toa sisustamist.

Lastetoa mööbel

Lastetoa mööbliesemed vali vastavalt lapse suurusele: toolid, lauad, voodi, riiulid ja ka kapid. Sellises toas saab laps ise hädavajaliku kätte ning see toetab lapse iseseisvumist. 

On väga oluline, et laps ulatuks ise riiulitelt asju võtma, et laud ja toolid oleksid tema kasvule sobilikud. Nii saad olla kindel, et sinu lapsel on mugav toas toimetada ja mängida. 

Tänapäeval on paljud mööbliesemed pikendatavad ja kohandatavad ning neid saab teha suuremaks, kui laps kasvab. 

Lapse kasvamist arvestades on näiteks pikendatav voodi väga praktiline lahendus. Sageli on need voodid disainitud nii, et voodi all on ka panipaigad või riiulid, mis on praktilised ja ruumisäästlikud.

Lastetoa sisustus on soovitatav valida puidust, mis on soe ja naturaalne materjal. Puit on vastupidav ning kergesti hooldatav.

Lastetoa sisustuse valimisel on oluline valida kvaliteetsed materjalid, mis oleksid vastupidavad ja turvalised. Mööbliesemed võiksid olla ergonoomilised ning erilist tähelepanu pööra puhastatavusele, turvalisusele ja vastupidavusele. 

lastetoa sisustus, disain, sisutusideed, mööbel, tapeet

Lastetoa lahendused, mis jätavad mängimiseks palju ruumi

Kuidas aga mahutada ära kõik mänguasjad, joonistusvahendid, raamatud ning muud tähtsad asjad? 

Hea ning leidlik nipp on sisustada tuba mööbliga, kus on palju panipaiku, mis annavad võimaluse asju silme alt ära panna, kui neid pole vaja või nendega ei mängita praegu.
Lastele mänguasjade hoiustamiseks on väga suur valik mugavaid mänguasjakaste või hoiukaste. See aitab lapsel õppida ka paremini oma tuba organiseerima ja korda hoidma.
Lastetuba sisustades võid julgelt luua mängulist õhkkonda. 

Tee tuba lapsele ja ta sõpradele võimalikult mugavaks. Loo mugavust kott-toolide või pehmete põrandapatjadega, millel on mõnus istuda. See loob hubase õhkkonna, kus on lausa lust mängida!

Kuhu panna kõik asjad?

Kui sisustad lastetuba, siis on soovitatav juba varakult valida mööbel nii, et võimalikest panipaikadest poleks puudust. 

Headeks panipaikadeks sobivad:

  • rippriiulid,
  • suuremad riidekapid või pinkide-/vooditealused kastid,
  • panipaigaga tumba,
  • riiulid, kuhu saab asetada väikeseid karpe ja mängukaste.

Vaibad

Lastetoa põrandale sobib pehme vaipkate. See on hea just väikesele lapsele, kuna väikelapse põhiline mängukoht on põrand! Vaipade valik on lai ning saadaval on erineva temaatikaga põrandavaipu.

Vaip on ka hea lahendus juhul, kui lastetoa põrandapind on libe. Vaipa valides jälgi, et seda oleks lihtne hooldada.

Lastetoa tapeet

Lastetoa tapeeti valides võiksid arvestada ruumi suuruse ja toas olevate sisustuselementidega. Heledate toonidega saad muuta lastetoa näiliselt ruumikamaks. 

Populaarsed on ka erinevad temaatilised tapeedid, nagu Spiderman, Elsa, Käsna-Kalle ja paljud teised tuntud tegelased. 

Lastetoa tapeedi valimine ei pruugi olla lihtne, sest valik on niivõrd lai. Siiski on mõned soovitused, milline võiks olla lastetoa tapeet:

  • looduslikust materjalist,
  • kulumiskindel,
  • niiskuskindel.

Lastetoa sisustamisel on oluline, et sinu lapsel oleks seal mugav ja turvaline olla. Praktilisus ja ergonoomilisus lisavad väärtust ning rõõmsa lapse üle on ka vanematel vaid hea meel. 

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel