14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Kuidas sisustada koridori?

Foto: Pro Creators, canva.com

Koridor on esimene ruum, mis võtab sind vastu pärast pikka tööpäeva ja kõiki sinu külalisi, kui nad saabuvad sulle külla. Samal ajal peaks sinna ära mahtuma kõik vajalikud üleriided ja jalatsid. Seega on üks ideaalne koridor samaaegselt hubane ja praktiline. Kuidas see saavutada?

Kõik algab plaanist

Koridori sisustamise muudab keeruliseks nii piiratud ruum kui ka ülesanne kombineerida omavahel hubasus ja praktilisus. Selleks, et ära mahuks nii jalatsikapp, garderoob, istumispink kui ka muud vajalikud elemendid, tuleb alustada plaaniga. Pane paika, mis on koridoris vaja ja vaata, kuidas kõik sinna ära mahutada. 

Tavaliselt on ühes esikus järgmised mööbliesemed:

  • Jalatsikapp jalanõude paigutamiseks. Jalatsikapp hoiab kokku ruumi, sest sinna on võimalik paigutada jalanõud kompaktsemalt kui niisama põrandale. 
  • Kõige olulisem esikumööbel on sisseehitatud garderoob või riidekapp üleriiete ja aksessuaaride hoiustamiseks. Sinna saad paigutada ka rulluisud ja kotid.
  • Tool, pink või tugitool istumiseks.
  • Kummut või riiul väiksemate asjade paigutamiseks.

Lisaks mööblile võiks esikus olla ka järgmised sisutuselemendid:

  • Peegel – muudab ruumi avaraks ja saad enne kodust väljumist vaadata, kuidas välja näed.
  • Seina- või rippvalgustid – tavaliselt on koridorid kitsad ja pimedad, sest nendes pole akent, mistõttu on oluline lisada valgust piisavas koguses valgustitega.
  • Vaip ja porimatt – vaip toob hubasust ja porimatt on vajalik suurema mustuse eemaldamiseks jalanõudelt.
  • Muud dekoratsioonid nagu seinapildid ja -kaunistused, taimed ja palju muud.

Mõtle läbi, mis peab sinu esikusse mahtuma ja paiguta see kõik koos reaalsete mõõtudega plaanile. Kasuta mõnda kujundusprogrammi või googelda mõnda tasuta online tööriista, mis aitab sul luua vajaliku plaani.

Vali stiil, mis istub kogu koduga

Kui plaan on paigas, saab edasi liikuda juba mööbliesemete valimisega. Kõiksugused mööbliesemed, mida selleks vajad, saad tellida Kaup24 või Hansaposti e-poodidest. Valikus on erinevad stiilid ja erinevatest hinnaklassidest tooted.

Mööblit valides pea meeles stiili, mida on kasutatud või mida kavatsed kasutada ka teistes ruumides. Koridor võiks sulanduda kokku kogu muu sisustusega ja olla sellega samas stiilis. Kui välja valitud interjööri stiiliks on minimalism, siis järgi seda ka esikumööblit valides. Romantilises maakodu stiilis majas või korteris sisusta sellele vastav koridor, mida iseloomustavad väikesed detailid ja maalähedased toonid.

Üks võimalus, kuidas sellele läheneda, on valida võimalikult lihtne ja neutraalne mööbel. Kõikide muude elementidega nagu dekoratsioonide ja valgustitega, saad luua just selle stiili nagu vaja. Tihti on just dekoratsioonid need, mis annavad viimase lihvi ja loovad selle hõngu, mida soovid saavutada.

Valides tekstiile, eriti vaipasid, arvesta sellega, et need määrduvad kiiresti. Seetõttu võiksid valida vaibad, mis on mõeldud koridoridesse ja mida on kerge puhastada. Veendu ka selles, et koridori põrand on tugev ja ka niiskust kannatav, et seda mitte rikkuda.

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel