14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel

Kuidas sisustada aianurka?

Hästi sisustatud aianurk loob mugava ning funktsionaalse õueruumi. Õigete lahendustega saab ka kõige väiksema nurga muuta puhkuseparadiisiks või muuta lihtsa õueruumisuviseks elutoaks. Siit leiad mõned ideed, kuidas see saavutada.

Pane aed, rõdu või terrass enda heaks tööle  

Enne poodi tormamist mõtle sellele, mis on tulevase aianurga roll.

·         Kas seda kasutatakse pigem päevasel ajal või õhtuseks olesklemiseks?

·         Kas see on mõeldud üksnes lõõgastumiseks või soovid aegajalt kodukontori õue kolida?

·         Kas plaanid võõrustada suuremaid seltskondi või on tegu privaatse oaasiga?

Lihtsad küsimused, ent neile vastused leidnud, saad selgema pildi, millist mööblit on vaja ning mille võib rahumeeli poodi jätta.

aianurk, mööbel, rõdu, terrass, sisustus, maalähedane

Punutud mööbel, metallmööbel, puitmööbel – plussid ja miinused

Lisaks stiilile ja värvusele eristub mööbel materjali poolest ning valik on meeldivalt lai:

·         Alumiinium – vastupidav ja hooldusvaba. Võrdlemisi kerge kaaluga, ehk ei sobi tuulistesse kohtadesse.

·         Puit – enimlevinud materjal ehk väga lai tootevalik. Soe ja kauakestev, sobib pea iga stiiliga. Puuduseks on vajadus iga-aastase hoolduse järgi ning olenevalt puiduliigist kõrgem hind.

·         Punutud mööbel – klassikalise ilmega. Hea on meeles pidada, et naturaalne punutis ei tule muutuvate ilmastikuoludega väga hästi toime ehk kellele meeldib selle välimus, neil tasub vaadata sünteetilisest materjalist punutise poole.

·         Teras – tõeliselt vastupidav ning kerge hooldada. Miinuseks on soojusjuhtivus ehk võib päikese käes üsna kuumaks muutuda.

·         Sepistatud mööbel – vastupidava konstruktsiooniga, ainulaadne ning silmapaistev lahendus. Puuduseks on mööbli kaal ning vajadus teha roostevastast ennetust.

·         Sünteetilised materjalid – klaaskiud, plastik ning polüetüleen. Laia värvi- ja disainivalikuga, väga vastupidav erinevatele ilmastikuoludele ja rahakotisõbraliku hinnaga. Odavamad tooted võivad olla kehvema kvaliteediga, mis tähendab kiiremat pleekimist ja purunemist.

Mõned materjalid nõuavad rohkem hoolt ja tähelepanu, teised on võrdlemisi hooldusvabad. Mõtle sellele, kui palju on sul aega ja energiat, et mööbli eest hoolitseda. Kui tead, et eelistaksid oma aega teisiti kulutada, vali ka materjalid, mis nõuavad vähem tähelepanu.

Suur osa aiamööblist tuleb neutraalsetes toonides. Sellised rahulikud ja universaalsed toonid sobivad väga hästi suurematele ja püsivamatele pindadele, ent ära karda erksamate lisanditega aianurgale veidi särtsu lisada. Selleks sobivad väga hästi padjad, laualina, tekid, vaip ning dekoratiivesemed.

Aga lisaks kõigele eelnevale ära unusta ka grilli, millel valmistada maitsvaid roogasid, millega üllatada kõiki oma häid sõpru ja tuttavaid. Suvi on siiski see aeg, mil võtta kõik kaunitest ilmadest. Seega, vii ka toidu valmistamine õue ja naudi grillil kokkamist!

Kuidas luua õdus aianurk?

Õdusa atmosfääri loomine võib jääda mõne väikese asja taha, mille peale kohe ise ei tulegi. Kogusime head lahendused siia kokku. Proovi need järgi ja vaata, mis osutub puuduolevaks pusletükiks:

·         Valgusketid – üksteise külge kinnitatud tulukesed annavad igale ruumile muinasjutulise ilme. Lisaks on need mõnusalt tagasihoidlikuks valgusallikaks. Valgusketid võib tõmmata üle lae aga ka riputada seinale või tugipostide külge.

·         Välioludesse sobivad vaibad – lisaks hubasele ilmele on vaip suurepärane lahendus paljajalu liikumiseks või põrandal lebasklemiseks.

·         Padjad ja tekid – toolide ning pinkide polsterdus ei pea jääma ainsaks tekstiiliks. Juba toolileenile pandud kokkulapitud tekk lisab hubasust, aga sellega saab end ka tüütute putukate eest kaitsta ning jahedama ilmaga aitavad tekid õuesoleku aega pikendada.

·         Taimed – roheluse nautimiseks pole vaja kolida lillepõõsaste vahele. Kombineerides erinevaid lillepotte ning -aluseid, saavutad väga meeldiva tulemuse. Ilmatundlikumad lilled mahuta kergemini liigutatavatesse pottidesse, et need vajadusel öökülma eest tuppa varju tõsta.

·         Kandik – esiteks on see lihtne viis, kuidas joogi- ja söögitarbeid toa ning aia vahel liigutada ja teiseks on stiilne kandik tõeliselt silmapüüdev.

·         Küünlad – võbisev küünlaleek on lihtsalt eriline. Kui elusa tule kasutamine ei sobi, vali patareitoitel küünlaid, mis jätavad väga realistliku mulje. Paiguta need lauale või riputa laternaga lae alla.

·         Võrkkiik – võrratu variant lõõgastumiseks või lõunauinakuks. Võrkkiik võib olla nii postide külge kinnitatav kui ka eraldiseisev lahendus.

·         Viimaseks, soojuskiirgur muudab ka jahedamad õhtud mõnusaks ja soojaks.

14-päevane tasuta tagastus

Metsa-positiivsed ostud

0% järelmaks 3 kuuks

Montessori mööbel